شاخص دلار در انتظار صعود یا نزول؟

شاخص دلار در انتظار صعود یا نزول؟

داده‌های CPI نشان داد تورم قیمت مصرف‌کننده ی آمریکا در ماه نوامبر به 6.8 درصد رسیده، این بالاترین رقم از سال 1982 و بسیار بالاتر از هدف 2 درصدی فدرال رزرو بود، با اینحال شاخص دلار برای معامله افت نسبی را نشان داد و به محدوده ی 96 واحد رسید. داده‌های قیمت مصرف‌کننده همانطور که انتظار می‌رفت منتشر شد و انتظارات تورمی را دامن نزد، بنابراین فدرال رزرو نیازی به تسریع چرخه انقباضی نخواهد داشت. سرمایه گذاران اکنون توجه خود را به جلسه هفته آینده فدرال رزرو معطوف کرده اند تا سرنخ هایی را در مورد مسیر آینده سیاست پولی ارزیابی کنند. از سوی دیگر، دلار آمریکا از تهدیدات اقتصاد جهانی بدلیل نوع Omicron سود برد، زیرا برخی کشورها محدودیت‌های جدیدی را در بحبوحه شیوع اومیکرون اعمال کردند و سرمایه گذاران به سمت نقد کردن مجدد دارایی های ریسکی مثل سهام و کالا سوق داده شدند. یک مطالعه جدید نشان داده که نوع جدید قابل انتقال تر است اما با وجود واکسیناسیون گسترده باعث افزایش مرگ و میر نمیشود.

تحلیل تکنیکال شاخص دلار

در نمودار داده های روزانه زیر قیمت پس از یک رالی صعودی چندماهه بالای سطح حمایتی 96 واحدی قرار گرفته و درون یک اگزاشن یا مثلث در حال نوسان است. در صورت ادامه رالی صعودی از هفته آینده قیمت میتواند به سطوح مقاومتی بالاتر در 97.50 واحدی دست یابد.

در سناریوی نزولی با احتمال کمتر قیمت در صورت از دست دادن حمایت های مورب آبی رنگ میتواند به سطح پایین تر ریزش نماید. در اینجا سطح حمایتی 94.60 واحدی بسیار کلیدی میباشد زیر در صورت از دست رفتن این سطح روند صعودی به نزولی تغییر پیدا خواهد کرد.

جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *