شاخص دلار سال 2022 را با صعود آغاز کرد

شاخص دلار سال 2022 را با صعود آغاز کرد

شاخص دلار در روز دوشنبه به سمت عدد 96 صعود کرد و پس از دو هفته متوالی کاهش، برخی از افت های گذشته را جبران کرد، زیرا معامله گران پیش بینی می کنند سرعت سیاست های پولی انقباضی بیشتر شود. انتظار می رود که فدرال رزرو در اوایل ماه مارس در بحبوحه بازگشت قوی اقتصاد ایالات متحده و تورم فزاینده، افزایش نرخ بهره را آغاز کند. شاخص PCE ترجیحی فدرال رزرو با سریع ترین سرعت خود از سال 1982 به میزان 5.7 درصد در نوامبر رسید. فدرال رزرو اعلام کرد که در ماه مارس به خرید دارایی های دوران بیماری همه گیر پایان می دهد.. دلار در سال 2021 نزدیک به 7 درصد افزایش یافت که بهترین عملکرد سالانه آن از سال 2015 است.

تحلیل تکنیکال شاخص دلار

در نمودار داده های روزانه زیر میبینید که شاخص دلار از ابتدای روز جاری مثبت شده است. در هفته گذشته این نمودار سطح الگوی مثلث را از کف شکسته و در حال حاضر در صدد پولبک به سطح حمایت از دست رفته 96.0 واحدی میباشد. در صورت ادامه روند نزولی در کوتاه مدت قیمت میتواند به سطح حمایتی 94.60 دست یابد و پس از آن مجددا در میان مدت صعودی گردد. همانطور که اشاره شد روند میان مدتی صعودیست و در سناریوی بدبینانه نزولی فقط در صورتیکه قیمت زیر حمایت کلیدی 94.60 تثبیت دهد میتوان به ریزش بیشتر قیمت ها تا سطوح پایین تر در 93.60 و 91.80 امید داشت.

جهت مشاهده ی نمودار روزانه با کیفیت بهتر کلیک کنید

بررسی شاخص دلار از زاویه نزدیکتر

از زاویه نزدیکتر همانطور که مشاهده میکنید نمودار در تایم 4 ساعته نزولی شده و زیر سطح مقاومتی 96.0 واحد تثبیت داده است. ازدید تکنیکال نمودار قیمت میتواند هدف خود در 94.60 را لمس نماید. این سطح کلیدی میتواند مجددا قیمت را به سمت بالا سوق دهد.

جهت مشاهده ی نمودار 4ساعته با کیفیت بهتر کلیک کنید
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *