تداوم رشد بازار در پی افزایش دلار | سه شنبه 2 شهریور ماه 1400

تداوم رشد بازار در پی افزایش دلار | سه شنبه 2 شهریور ماه 1400

شاخص بورس تهران امروز با رشد 27553  واحدی عدد 1 میلیون و 543 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با رشد 11 هزار واحدی به عدد 451 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 11میلیارد سهم طی 1.1 میلیون داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 9277 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 1.8 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز در حالی کار خود را اغاز نمود که قیمت نفت با رشد یک درصدی به 69 دلار و قیمت مس با رشد اندک به 9288 دلار رسید.  شروع بازار با افزایش عرضه ها نسبت به روز گذشته بود و تعداد نمادهای صف خرید 91 نماد وصف فروش 42 بود با گذشت زمان شاهد بهبود در روند تقاضا بودیم. گروه خودرویی از درصد های منفی به درصدهای مثبت حرکت کرد. گروه بانکی هم از درصدهای منفی به درصد های مثبت و نمادهایی همچون وبملت و وبصادر حتی به صف خرید رسید با صف خرید  گروه بانکی تقاضا در کل بازار در حال افزایش بود به طوریکه تعداد نمادهای مثبت بازار به 480 نماد رسید وتعداد نمادهای منفی تنها 50 نماد بود. ناگفته نماد در پایان بازار تعداد نمادهای صف خرید به 220 نماد رسید. این اقبال در تقاضا که ناشی از انتظارات تورمی است شاخص کل را 27 هزار واحد افزایش داد.

گزارش بازار سهام و آپدیت تحلیل‌ها هر روز در کانال تلگرام تحلیل با سیگنال

 • همچنان تقاضا در شرکت های با ارزش بازار  پایین نسبت به شرکت های با ارزش بازار بالا بیشتر است این امر را می توان از رشد بیشتر شاخص هم وزن از کل دریافت.
 • با توجه به رشد گروه بانکی صندوق دارا یکم تا مثبت 8 درصد مورد داد و ستد قرار گرفت.
 • مدیر عملیات بازار فرابورس ایران اعلام کرد: براساس مصوبه هیات مدیره این شرکت از امروز سه‌شنبه(2 شهریور)، حداکثر حجم مبنای نمادهای معاملاتی مندرج در بازار پایه فرابورس ایران، معادل نیم درصد سرمایه شرکت لحاظ خواهد شد.
 • براساس مصوبه هیأت مدیره انجمن تایر، قیمت تایرهای تولیدی در کشور  15 درصد افزایش یافت.
 • ارزش معاملات بازار برای دومین روز از 9 هزار میلیارد تومان عبور کرد. این در حال است که بیشترین ارزش معاملات امروز مربوط به پالایش ، دارا و وبملت می باشد.

بازار در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص(میلیارد تومان)
1.543.476451.219572.611
میزان تغییر شاخص کل(درصد)میزان تغییر شاخص هم وزن(درصد)درصد رشد سود خالص
1.82.5
حجم معاملات(میلیارد سهم)ارزش معاملات(میلیارد تومان)ارزش بازار(میلیارد تومان)
1192776.182.636
P/EP/SP/B
103.54.7

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال:

 1. شرکت توسعه و عمران امید(ثامید)  از فروش واحدهای پروژه های حسینی 2 و شهید کرد2 به مبلغ 41 میلیارد تومان خبر داد.
 2. هیئت مدیره شرکت پارس سرام افزایش سرمایه 76 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور خرید و بهینه سازی ماشین آلات تصویب کرد.
 3. شرکت لیزینگ ایران(وایران) از رد دعوا در خصوص تسهیلات اعطایی به شرکت بی ان ام به استناد ماده 84 آیین دادرسی مدنی خبر داد.
 4. شرکت داروسازی امین(دامین) از تغییر بیش از 31 درصدی 33 قلم از محصولات شرکت خبر داد.
 5. شرکت سرمایه گذاری ملت(وملت) از  محکومیت این شرکت به مبلغ 6.7 میلیارد تومان به عنوان اصل خواسته به  همراه خسارت تاخیر تادیه و هزینه دادرسی خبر داد.
 6. شرکت صنایع پتروشیمی تخت جمشید(شجم) از درج نماد این شرکت در فهرست نرخ های فرابورس خبر داد.
 7. شرکت شیر پگاه آذربایجان غربی(غشاذر) از برگزاری مناقصه عمومی نسبت به انتخاب پیمانکار جهت انجام امور پیمانکاری برای احداث فونداسیون و اسکلت بتنی ساختمان کارخانه شیر خشک خبر داد.
 8. شرکت داروسازی اکسیر(دلر) از تولید محصول رمدسیویر برای درمان بیماران کرونایی  خبر داد. تولید این محصولات منجر به افزایش فروش شرکت شده است.
 9. شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) در نظر دارد نسبت به ارزیابی کیفی و انتخاب اشخاص حقوقی واجد شرایط شرکت در مناقصه عمومی دومرحله‌ای خرید “یک دست پره های ثابت و متحرک ردیف چهار توریبن گازی V94.2 نيروگاه سیکل ترکیبی جهرم ” اقدام نماید.
 10. شرکت سنگ آهن گهر زمین(کگهر) از دریافت مجوز تاسیس و احداث واحد صنعتی برای تولید آهن اسفنجی به شکل گندله و کلوخه به روش گرم به ظرفیت سالانه یک میلیون 700 هزار تن در استان کرمان و شهرستان بردسیر با سرمایه 54606857 میلیون ريال و در یافت مجوز تاسیس و راه اندازی واحد صنعتی برای تولید بیلت فولاد ساده کربنی و کم آلیاژی(حاصل از فرایند ذوب)به ظرفیت سالانه 3 میلیون تن در استان کرمان و شهرستان بردسیربا سرمایه 225368000 میلیون ريال خبر داد..
 11. شرکت ویتانا(غویتا) از مزایده یک قطعه زمین به اضافات مستحدثات کارخانه تهران خبر داد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
24 مهر 1400