کرپتوکست | بیت کوین در مسیر ریزش

کرپتوکست | بیت کوین در مسیر ریزش

در یک هفته گذشته بیت کوین تلاش کرد تا از مقاومت 50000 دلار عبور کند. اما با عقب نشینی خریدارها، بقیمت، خط روند صعودی بلند مدت خود را از دست داد و رسما با ورود به کانال 40000 دلار، تا محدوده 46000 دلار افت کرد. بیت کوین علاوه بر شکست خط روند صعودی بلند مدت، خط میانگین 200 روزه را هم از دست داده است و این میتواند هشداری برای حرکت نزولی به سمت کف کانال یعنی محدوده های 42000 و 35000 دلار باشد. حتی بعضی از تحلیلگرها پا فراتر گذاشتند و پیش بینی قیمت های 21000 دلاری را نیز برای بیت کوین داشته اند.

این ریزش های قیمتی باعث شده منتقدان بیت کوین شروع به صحبت کنند و سعی کنند آنرا بی ارزش جلوه دهند. اسوار پراساد، استاد دانشگاه کورنل در آمریکا، اخیراً مدعی شد حیات بیت کوین رو به پایان است و دلیل آن را آلایندگی‌های زیست‌محیطی ناشی از استخراج این ارز دیجیتال اعلام کرده.

یکی از عواملی که باعث کاهش قیمت بیت کوین شده تصمیمات جدید فدرال رزرو آمریکا برای کنترل تورم در این کشور است. هرچند به گفته کارشناس ها تورم فعلی موقت نیست و بحران های مالی هنور هم اقتصاد جهانی را تهدید میکند.

کریس کلاین (Chris Kline)، مدیر عملیات و هم‌بنیان‌گذار پلتفرم Bitcoin IRA معتقد است که اکنون بیت کوین بخشی از یک «ترکیب مقاوم در برابر تورم» است؛ چراکه نمی‌توان عرضه کل آن را مانند ارزهای فیات تغییر داد.

مارتا رِیِس (Martha Reyes)، مدیر بخش تحقیقات صرافی Bequant، گفته است، افزایش قابل‌توجه عرضه پول دلیل اصلی بالابودن رقم تورم است؛ چراکه برای رفع مشکلات اقتصادی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا، تریلیون‌ها دلار پول جدید چاپ شده است.

استراتژیست‌های جی‌پی‌مورگان (JPMorgan)، در یادداشتی خطاب به مشتریان این بانک گفته اند که اختصاص‌دادن درصدی از موجودی سبد سرمایه‌گذاری به بیت کوین، می‌تواند از سرمایه آنها در برابر نوسانات دارایی‌های سنتی، محافظت کند.

بانک مرکزی روسیه در بخشنامه ای جدید، سرمایه گذاری صندوق‌ها در ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است. در همین حال، بانک مرکزی روسیه به دنبال آزمایشی برای استیبل کوین بانک مرکزی روبل خود (CBDC) است. بر اساس گزارش رویترز و به نقل از منابع آگاه، بانک مرکزی روسیه به دنبال اعمال ممنوعیت سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است و نگرانی هایی بین سرمایه گذارها وجود دارد که روسیه نیز سیاست های چین در قبال ارزهای دیجیتال را دنبال کند و برای اعتبار بخشی به CBDC ملی خود، معاملات ارزای دیجیتال را در این کشور به طور کامل محدود کند.

تازه ترین داده‌های WhaleStats حاکی از آن است که علی‌رغم ترس کلی در بازار شیبا اینو همچنان در رادار نهنگ‌ها باقی مانده است. طبق داده ها نهنگ های SHIB از شرایط فعلی بازار برای خرید و انباشت این توکن با حداقل قیمت استفاده می کنند

داده‌های تازه نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران خرد بازار با سرعت قابل‌توجهی در حال انباشت بیت کوین هستند. آخرین باری که این دسته از سرمایه‌گذاران با این شدت در کف‌های قیمتی خرید می‌کردند، مربوط به سقوط پس از همه‌گیری کرونا است. تعداد افرادی که بیت کوین را به‌صورت بلندمدت نگهداری می‌کنند، در چند هفته گذشته به اوج خود رسیده است.

جاستین سان به عنوان سفیر جدید سازمان تجارت جهانی (WTO) توسط دولت گرانادا در ژنو معرفی شد. سان یکی از افراد برجسته در صنعت کریپتو و بلاک چین، بیشتر به عنوان بنیانگذار ترون شناخته می شد.

خبر جالب دیگر انتخاب ایلان ماسک به عنوان تاثیرگذارترین شخصیت سال توسط نشریه تایمز بود. این خبر بیشتر از همه سرمایه گذارای دوج کوین رو خوشحال کرد و خود ماسک هم دوباره اعلام کرده دوج کوین ارز بهتری برای پرداخت نسبت به بیت کوین است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیگنال ارز دیجیتال کارگزاری گنجینه سپهر