کریپتوکست | آرامش قبل از طوفان یا پس از آن

کریپتوکست | آرامش قبل از طوفان یا پس از آن

در طی هفت روز گذشته بیت کوین در حال نوسان در محدوده 40000 دلار بود و تقریبا یک بازار رنج را ایجاد کرد. این بازار رنج به آلتکوین ها کمک کرد تا رشد های خوبی را ثبت کنند و در بعضی موارد شاهد افزایش قیمت هایی بین 20 تا 50 درصد بودیم. افزایش قیمت آلتکوین ها کمک کرد ارزش کل بازر ارزهای دیجیتال که در ریزش هفته گذشته به زیر 2 تریلیون دلار سقوط کرده بود احیا شده و در بالای این حمایت تثبیت گردد.

آن‌طور که از شاخص‌های تکنیکال پیداست، در حال حاضر تا حدودی از فشار فروش بیت کوین در بازار کاسته شده است. با این حال، از آنجایی که شتاب صعودی قیمت رفته‌رفته کمتر می‌شود، شانس زیادی برای افزایش فشار خرید هم دیده نمی‌شود و خیلی از تحلیلگرها هنوز هم احتمال تداوم ریزش تا محدوده های 38 و 30 هزار دلاری را دور از ذهن نمیدانند. اما تا زمانی که قیمت بالای محدوده 40 هزار قرار داره جای نگرانی نیست.

گزارش جامع بازار ارزهای دیجیتال هر روز در اپلیکیشن سیگنال

بازگشت امید به بازار آلتکوین ها در آخر هفته با توییت ایلان ماسک تکمیل شد. ماسک اعلام کرد که شرکت تسلا فروش محصولات را از طریق دوج کوین شروع میکند. این خبر باعث پامپ ناگهانی در قیمت دوج شد و آن را از حدود 14 سنت به 17 سنت رساند یعنی نزدیک به 50% رشد.

ویتالیک بوترین ‌بنیان‌گذار شبکه اتریوم، در یک نظرسنجی توییتری از کاربران پرسید به نظر شما کدام شبکه غیر از اتریوم در سال 2035، میزبان 80٪ تراکنش‌ها و ذخایر ارزش خواهد بود. نتایج به دست آمده در این نظرسنجی شگفت انگیز است. این نظر سنجی در 2 توییت انجام شده است که در توییت اول، 4 ارز  BTC, USD, SOL, ADAقرار دارد و 600 هزار نفر در این نظر سنجی شرکت کرده‌اند. کاردانو (ADA) با 42٪ آرا  رتبه اول را به خود اختصاص داده است و بیت کوین (BTC)  با 38.4٪ در رتبه دوم قرار گرفته است. سولانا با 78٬691 رای به نظر می‌رسد چندان در بین جامعه اتریوم محوبیت نداشته است.

در نظر سنجی دوم از بین 350 هزار شرکت‌کننده، ترون با کسب 51.3٪ آرا رتبه اول را به خود اختصاص داده است. در این نظرسنجی، ارزهای فیات دلار آمریکا (USD) و یوان چین (CNY) کمترین آرا را کسب کرده‌اند. بنابراین در مجموع می‌توان گفت کاردانو، بیت کوین و ترون، به ترتیب پرطرفدارترین رمز ارزها انتخاب شده‌اند.

لینکدین، بزرگترین شبکه اجتماعی فعال در حوزه کاریابی، اخیرا گزارشی رو منتشر کرده که درآن اشاره شده تقاضای شرکت‌ها برای استخدام افراد در موقعیت‌های شغلی مرتبط با ارزهای دیجیتال، در طول یک سال گذشته حدود 400 درصد رشد کرده است. ظاهراً بیشتر این آگهی‌ها با هدف استخدام برنامه‌نویس بلاک چین منتشر شده‌اند. و این نشان دهنده تمایل شرکت ها به ورود در حوزه دیفای و قراردادها هوشمند است. در همین راستا الکش شاه (Alkesh Shah)، استراتژیست دارایی‌های دیجیتال در بنک آف آمریکا، معتقد است که به علت سرعت پردازش تراکنش بیشتر و کارمزد پایین‌تر، سولانا به‌زودی سهمی از بازار اتریوم را به خود اختصاص خواهد داد؛ زیرا اتریوم تمرکززدایی و امنیت را در اولویت قرار می‌دهد، اما عدم توجه به مقیاس‌پذیری موجب شکل‌گیری ازدحام در شبکه شده است.

اما همین تعدد بستر های قرارداد هوشمند باعث ایجاد نیاز جدیدی در این حوزه شده و آن ارتباط بین قراردادهای هوشمند در شبکه های مختلف یا تعامل پذیری است. در واقع بسیاری از شبکه‌ها با تکیه بر همین تعامل‌پذیری است که توانسته‌اند جای پای خود را در این صنعت نوپا محکم کنند؛ کازماس (Cosmos) و پولکادات (Polkadat) نمونه هایی شناخته‌شده‌ از پروژ‌ه‌هایی هستند که با هدف ایجاد تعامل بین بلاک چین‌ها و افزایش مقیاس‌پذیری آنها ایجاد شده است. هردوی این پروژه‌ها به موفقیت‌های خوبی دست یافته‌اند و در فهرست برترین ارزهای دیجیتال موجود قرار دارند. از آنجا که این دو پروژه تعامل بین بلاک چین‌ها را در دستور کار خود قرار داده‌اند بلاک چین‌های نسل سوم خوانده می‌شوند و لقب اینترنت بلاک چین‌ها نیز به آنها اختصاص یافته است، چراکه از همتایان پیشین خود مانند بیت کوین (که نسل اول بلاک چین‌هاست) و اتریوم (که بلاک چین نسل دوم نام دارد) یک گام جلوتر رفته‌اند و در پی رفع چالش‌های جدیدتری هستند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به سیگنال مراجعه نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران