کریپتوکست | وضعیت قرمز بیتکوین در روزی که واحد پول رسمی السالوادور شد

کریپتوکست | وضعیت قرمز بیتکوین در روزی که واحد پول رسمی السالوادور شد

7 سبتامبر یا 16 شهریور روزی بود که قانون تبدیل بیتکوین به پول رسمی السالوادور رسما اجرایی شد. اما شاید کمتر کسی به این اتفاق توجه کرد، چون در این روز یکی از بزرگترین ریزشهای قیمتی چند ماه اخیر در بیتکوین رقم خورد. بیتکوین که در یک هفته گذشته در یک رالی صعودی توانسته بود با عبور از قیمت 50000 دلار به حدود 52000 دلار هم برسد، در عرض چند ساعت با نزدیک به 18% افت ناگهانی تا قیمت 43 هزار دلار پایین آمد.

دولت السالوادور برای تامین بیتکوین مورد نیاز کشور 350 واحد بیتکوین خریداری کرده است. نیب بوکله همزمان با اجرایی شدن قانون تبدیل بیت کوین به پول رسمی این کشور، این خبر را داده است. البته این اقدام منتقدان زیادی هم دارد از جمله صندوق بین المللی پول که نگرانی خود را از تبدیل السالوادور به درگاهی برای پول شویی و فعالیت های مجرمانه اعلام کرده است. اما آقای بوکله در حمایت از این تصمیم گفته است که، مردم السالوادور در سال نزدیک به 6 میلیارد دلار از طریق حواله بانکی به کشور انتقال میدهند و استفاده از بیتکوین باعث صرفه جویی 400 میلیون دلاری در کارمزد این حواله ها خواهد شد.

بیتکوین بعد ازعبور از قیمت 50000 دلار نتوانست در این محدوده تثبیت شود و با یک ریزش شارپ تا حدود 43000 دلار افت کرد. یکی از عواملی که این رویداد را رقم زد افزایش فشار فروش در محدوده 50000 دلار بود که در هفته اخیر در حال رخ دادن بود. طبق داده های درون زنجیره ای، ماینرها بیش از 1500 واحد بیتکوین در این قیمت فروختند. کارشناس ها معتقدن یکی دیگر از عواملی که باعث وقوع ریزش اخیر بازار شده ترس نهنگ های بازار از عدم توانایی بیتکوین در تثبیت بالای 50000 دلار و فروش به منظور حفظ سود و گرفتن نوسان منفی از قیمت بوده است. داده ها نشان میده در 7 سبتامبر حدود 3.6 میلیارد دلار در پوزیشن های آتی صرافی ها لیکویید شده و ضرر کلانی به معامله گران خرد که در این محدوده ها معاملات آتی خرید باز کرده بودن رسیده است.

برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

محتمل ترین سناریوی پیش روی بیتکوین را میتوان رنج شدن قیمت در محدوده  42000 تا 46000 دلار دانست، تا برای شروع یک موج صعودی جدید در روند بلند مدت آماده شود.

به زودی امکان پرداخت تیب بین کاربرها از طریق بیتکوین در توییتر به وجود خواهد آمد. این خبر را یکی از توسعه دهندگان این شبکه اجتماعی منتشر کرده و گفته احتمالا بیتکوین به سیستم پرداخت فعلی تویتر اضافه خواهد شد.

سولانا ادعا میکند یکی از سریع ترین بلاکچین های بازار است و توسعه دهندگان این شبکه آن را بزرگترین رقیب اتریوم میدانند. این بلاکچین با فراهم آوردن بستری برای NFT ها و پروژه های دیفای توانسته محبوبیت زیادی بین کاربرها دست و پا کند و در کنار کاردانو و پولکادات از بستر های اصلی قرارداد هوشمند محسوب شود. ارز داخلی این شبکه با رسیدن به محدوده 200 دلار به بالاترین حد تاریخی خود رسیده و سولانا را تبدیل به هفتمین بلاکچین ارزشمند بازار کرده است.

از طرفی شرکت ویزا اولین خرید خود را از بازار NFT ها انجام داده است. آنها یک تصویر گرافیگی را به قیمت حدود 150 هزار دلار در بستر اتریوم خریداری کردند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
وبینار پیش‌بینی ۵ بازار مالی

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
3 آبان 1400