پر بازده ترین صندوق ها در فروردین 1401

پر بازده ترین صندوق ها در فروردین 1401

به گزارش سیگنال، در فروردین ماه 1401 صندوق های پالایشی یکم با 18% ، توسعه پست بانک با 9% ، مشترک صنعت و معدن با 5% و صندوق طلای کیان با 10% در انواع مختلف، به عنوان برترین صندوق‌های ماهانه از نظر بازدهی انتخاب شدند.

بازگشت رونق به بورس در قرن جدید

بازدهی بورس در فروردین ماه 1401 سرمایه گذاران را به بازار سهام امیداوار کرد. شاخص کل بورس در اولین ماه از بهار سال نو، بیش از 10 درصد بازدهی داشت. شاخص کل هموزن نیز بازدهی فراتر از 15 درصد را به ثبت رساند. شرکت‌های کوچک‌تر که چابک‌تر هستند، از نوسان رو به بالای بازار بیشتر نفع بردند و رشد بهتری نسبت به شرکت‌های بزرگ تجربه کردند.

صندوق‌های سرمایه گذاری بعد از ماه ها همگی در دامنه مثبت قرار گرفتند؛ به طوری که در هیچ یک از انواع صندوق‌ها بازدهی منفی ماهانه در صندوق نداشتیم. بدیهی ست که صندوق‌های سهامی در شرایط رونق بازار بورس، عملکرد بهتری داشته و درصد بازدهی بالاتری از سایر صندوق ها بدست آورند.

در ادامه این مطلب 5 صندوق سرمایه گذاری برتر در فروردین 1401 را در انواع سهامی، مختلط، درآمد ثابت و کالایی معرفی خواهیم کرد.

صندوق سرمایه گذاری سهامی

پربازده ترین صندوق های سهامی در فروردین ماه 1401 نمایش قدرتمندی داشتند و از میانگین بازدهی بازار سود بیشتری ساختند. با توجه به شرایط بازار و افزایش تقاضا در سهام، همه صندوق های سهامی در یک ماه گذشته بازدهی مثبت کسب کرده و 70 درصد از کل صندوق های سهامی بازدهی بالاتری از شاخص کل بورس را محقق کردند.

صندوق پالایش که در اسفند سال قبل در صدر برترین صندوق های سهامی قرار داشت، با 18 درصد بازدهی در فروردین امسال نیز جایگاه نخست را از آن خود کرد و به یکه تازی خود ادامه داد.

نام صندوقبازدهی ماهانهخالص ارزش دارایی (میلیارد تومان)
پالایشی یکم18.1214,136
 اهرمی کاریزما17.9618
امین تدبیرگران فردا16.9131
سهام ویستا15.425
مشترک آسمان یکم15.2174

پالایش در عرش، دارایکم در فرش

صندوق های دولتی در یک مقایسه مختصر دو طرف بازدهی صندوق های سهامی را ساخته اند. صندوق پالایشی یکم با 18 درصد بازدهی در صدر و صندوق دارا یکم با 7 درصد بازدهی در قعر! هر دو صندوق دارای حباب قیمتی بوده و هنوز به ارزش ذاتی خود نرسیده اند. برای مشاهده تحلیل تکنیکال صندوق های پالایش و دارا یکم کلیک کنید.

صندوق آسمان یکم یکی از بهترین صندوق سهامی چند سال اخیر در بازار سرمایه بوده است که بازدهی بلندمدت خوبی در شرایط مختلف بازار بورس داشته است. آسمان یکم در فروردین ماه بازدهی 15 درصدی بدست آورد و در رده پنجم برترین صندوق‌های سهامی قرار گرفت. گفتنی‌ست صندوق آسمان یکم جزو صندوق های منتخب سیگنال بوده که به صورت آنلاین قابل خرید می‌باشد.

بازدهی صندوق های سهامی در فروردین ۱۴۰۱

صندوق سرمایه گذاری مختلط

پربازده ترین صندوق های مختلط در شروع بهار سال جدید کار را با بازدهی مثبت قابل توجهی آغاز کردند ولی نتوانستند از بازدهی میانگین بازار بورس پیشی بگیرند. با توجه به ماهیت صندوق های مختلط این امر منطقی و قابل پیش بینی بود. صندوق توسعه پست بانک به عنوان برترین صندوق مختلط فروردین ماه 1401 در صدر جدول قرار گرفت. این صندوق از نظر اندازه نسبت به صندوق‌های دیگر کوچک تر است و ارزش دارایی ها آن 22 میلیارد تومان است. سایر صندوق‌های مختلط برتر این ماه را در جدول زیر مشاهده می کنید:

نام صندوقبازدهی ماهانهخالص ارزش دارایی (میلیارد تومان)
توسعه پست بانک9.222
ارمغان یکم ملل969
توسعه ممتاز8.7387
مشترک پارس8.246
آرمان سپهر آشنا8.4161

تنها صندوق ETF جدول فوق صندوق آرمان سپهر آشنا می‌باشد که با نماد “آسام” در بازار فعالیت می‌کند. برای خرید این صندوق باید حتما کد بورسی داشته باشید.

بازدهی صندوق های مختلط در فروردین ۱۴۰۱

صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت

پربازده ترین صندوق‌های با درآمد ثابت در فروردین ماه بازدهی شگفت انگیزی داشتند و تا بیش از دو برابر میانگین مطلوب، بازدهی کسب کردند. البته باید اشاره کرد که این صندوق ها عموما جزو صندوق های کوچک بازار بوده و ممکن است در مواقعی که بازار بورس وضعیت خوبی ندارد؛ نتوانند بازدهی های خوب خود را تکرار کنند. صندوق مشترک صنعت و معدن با تحقق بازدهی ماهانه 5 درصدی در صدر قرار گرفت و عنوان بهترین صندوق با درآمد ثابت را از آن خود کرد.

نام صندوقبازدهی ماهانهخالص ارزش دارایی (میلیارد تومان)
مشترک صنعت و معدن5156
مشترک گنجینه الماس پایدار4.627
توسعه سرمایه نیکی4.2717
یکم کارگزاری بانک کشاورزی3.61,369
اندوخته آمیتیس3.352

صندوق های با درآمد ثابت در همه اوقات برای سرمایه گذاران قابل استفاده هستند اما در شرایط منفی بازار بورس انتظار می رود پول بیشتری به سمت آنها بیاید. از طرف دیگر انتظار داریم در شرایط مثبت بازار، پول از صندوق های با درآمد ثابت خارج شود. اگر مایلید با صندوق های درآمد ثابت، امنیت پول خود را بیمه کنید و در سود بالاتری از سپرده های بانکی بگیرید روی لینک زیر کلیک کنید.

گزارش جامع صندوق‌های سرمایه گذاری در فروردین ماه 1401

بازدهی صندوق های با درآمد ثابت در فروردین ۱۴۰۱

صندوق سرمایه گذاری کالایی

پربازده ترین صندوق های کالایی در فروردین ماه صندوق های مبتنی بر سکه طلا بودند که حدود 10 درصد رشد کردند. با افزایش قیمت دلار و سکه در بازار آزاد، صندوق های طلا هم صعودی شدند. بازدهی صندوق های طلا عموما نزدیک به هم است و ممکن است تفاوت اندکی با هم داشته باشند. صندوق طلای کیان بهترین صندوق کالایی فروردین 1401 بود که 10% بازدهی بدست آورد.

آمار عملکردی صندوق های کالایی را در جدول زیر مشاهده می کنید.

نام صندوقبازدهی ماهانهخالص ارزش دارایی (میلیارد تومان)
صندوق طلای کیان10486
صندوق طلای لوتوس9.91,231
صندوق طلای مفید9.8392
صندوق طلای کهربا9.6191
صندوق طلای زرافشان امید ایرانیان9.1285
صندوق طلای زرین آگاه7.893
طلای سرخ نوویرا5.6123
گروه زعفران سحرخیز3.5135

2 صندوق کشاورزی در انتهای جدول صندوق های کالایی قرار دارند. این صندوق ها که قیمت بازار آزاد زعفران را نشان می دهند به ترتیب 5.6 و 3.5 درصد بازدهی مثبت کسب کردند.

بازدهی صندوق های کالایی در فروردین ۱۴۰۱
برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *