5 ارز دیجیتالی که این هفته باید در نظر داشته باشید (Cointelegraph)

5 ارز دیجیتالی که این هفته باید در نظر داشته باشید (Cointelegraph)

بیت کوین (BTC) همچنان در چند روز اول سال جدید به پایین‌تر از سطح روانی 50000 دلار می‌رسد که نشان‌دهنده عدم خرید تهاجمی معامله‌گران است.

بابی لی، مدیر عامل سابق BTCC گفت که خروج معامله گران چینی که تا 31 دسامبر فرصت داشتند تا از صرافی های چینی خارج شوند، ممکن است قیمت ها را در پایان سال پایین نگه داشته باشد.

با این حال، نایب بوکل، رئیس جمهور السالوادور، اولین کشوری که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفته است، معتقد است که بیت کوین می تواند در سال جاری به 100000 دلار برسد.

رئیس جمهور بوکله همچنین گفت که دو کشور دیگر بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در سال 2022 خواهند پذیرفت.

افزایش پذیرش کریپتو توسط سرمایه گذاران نهادی در سال 2021 یکی دیگر از موارد مثبت بلندمدت است. طبق گزارش CoinShares، ورودی خالص به صندوق های رمزنگاری در سال 2021 بیش از 9.3 میلیارد دلار بوده است. اکثریت بیش از دو سوم ورودی های ارزهای دیجیتال به بیت کوین بوده است.

آیا بیت‌کوین می‌تواند در ژانویه یک حرکت صعودی جدید را آغاز کند و آلت‌کوین‌های منتخب را بالاتر ببرد؟ بیایید نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت مثبت باقی بمانند، مطالعه کنیم.

نمودار قیمت ارز دیجیتال بیتکوین BTC/USDT

بیت کوین در چند روز گذشته بین میانگین متحرک نمایی 20 روزه (48720 دلار) و حمایت قوی 45456 دلار معامله شده است. این نشان می دهد که خرید در سطوح بالاتر متوقف می شود.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، خرس ها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر 45456 دلار کاهش دهند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، مرحله بعدی روند نزولی به 42000 دلار و سپس به 40000 دلار می تواند آغاز شود.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه عبور کند، جفت BTC/USDT می تواند تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (52332 دلار) افزایش یابد.

شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند نشان دهنده شروع یک حرکت صعودی جدید باشد که می تواند به سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8% در 58686 دلار برسد.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت در محدوده 45,456 دلار و 51,936.33 دلار است. قیمت به 45456 دلار بازگشته است و اگر گاوها این جفت را به بالای 50-SMA برسانند، نشان دهنده انباشت در سطوح پایین تر است. این می تواند قیمت را به 51936.33 دلار برساند.

برعکس، اگر قیمت از 50-SMA کاهش یابد، خرس‌ها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا این جفت را به زیر 45456 دلار بکشند. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند روند نزولی را با هدف بعدی 38975.67 دلار از سر بگیرد.

نمودار قیمت ارز دیجیتال لونا LUNA/USDT

توکن LUNA Terra در حال تلاش برای از سرگیری روند صعودی خود است، اما خرس‌ها برنامه‌های دیگری دارند و نزدیک به 93.81 دلار می‌روند.

میانگین‌های متحرک صعودی و RSI در منطقه مثبت، حاشیه‌ای جزئی را برای خریداران نشان می‌دهد. اگر قیمت بار دیگر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (82 دلار) بازگردد، نشان می دهد که گاوها همچنان در نزول ها تجمع می کنند.

جفت LUNA/USDT سپس سعی خواهد کرد به بالای 93.81 دلار برسد و بالاترین قیمت تاریخ را در 103.60 دلار به چالش بکشد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند شروع مرحله بعدی روند صعودی به 135.26 دلار باشد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان دهنده تغییر در روند کوتاه مدت خواهد بود. سپس این جفت می تواند به 65.15 دلار کاهش یابد.

جهش 81.11 دلاری با فروش در منطقه بین 50 درصد فیبوناچی اصلاحی در 92.35 دلار و 61.8 درصد اصلاحی در 95.01 دلار مواجه است. خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 20-EMA و خط روند صعودی بکشند.

اگر این کار را انجام دهند، جفت می تواند به 84 دلار و سپس به 81.11 دلار کاهش یابد. شکستن و بسته شدن زیر این حمایت می تواند نشان دهنده بازگشت خرس ها به بازی باشد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط روند صعودی برگشت، خریداران سعی خواهند کرد جفت را به بالای 95.01 دلار برسانند و مقاومت سربار را در 103.60 دلار دوباره آزمایش کنند.

نمودار قیمت ارز دیجیتال فانتوم FTM/USDT

Fantom (FTM) از مقاومت بالای 2.67 دلار رد شده است که نشان می دهد خرس ها با قدرت از این سطح دفاع می کنند.

جفت FTM/USDT می تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند که می تواند به عنوان یک حمایت قوی عمل کند. بازگشت شدید این حمایت نشان می دهد که خریداران در حال انباشته شدن در کاهش هستند.

افزایش متحرک نمایی 20 روزه (2.03 دلار) و RSI بالای 68 نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است.

استراحت و بسته شدن بالای 2.67 دلار نشان می دهد که گاوها به بازی بازگشته اند. سپس این جفت می تواند حرکت خود را به سمت شمال به سمت 3.17 دلار و سپس به 3.48 دلار آغاز کند. خرس ها باید قیمت را به زیر 2 دلار بکشند و حفظ کنند تا احساسات صعودی را باطل کنند.

نمودار 4 ساعته شکل پایین گرد را نشان می دهد که در یک شکست کامل می شود و بالاتر از مقاومت سربار در 2.67 دلار بسته می شود. اگر قیمت از 20-EMA برگشت، گاوها دوباره سعی خواهند کرد تا با 2.67 دلار بر این سد غلبه کنند. اگر این اتفاق بیفتد، حرکت به سمت بالا می تواند آغاز شود.

در مقابل، اگر قیمت به زیر 20-EMA بشکند، نشان می‌دهد که حرکت صعودی کوتاه‌مدت می‌تواند تضعیف شود. سپس این جفت می تواند به 50-SMA و بعداً به حمایت قوی در 2 دلار سقوط کند.

نمودار قیمت ارز دیجیتال کازماس ATOM/USDT

Cosmos (ATOM) در 1 ژانویه  مقاومت بالای 34 دلار را شکست و بسته شد.

اگر قیمت بالای 34 دلار باقی بماند، حرکت صعودی می تواند بیشتر شود و جفت ATOM/USDT می تواند تا 38 دلار و بعداً به 43.28 دلار افزایش یابد. میانگین های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده اند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها کنترل را در دست دارند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت شکسته شود و به زیر 34 دلار بسته شود، نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال تلاش برای به دام انداختن گاوهای تهاجمی هستند. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (28 دلار) کاهش یابد.

اگر قیمت از این سطح بازگردد، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مانع سربار را از بین ببرند، اما اگر این جفت از میانگین متحرک کمتر شود، کاهش می تواند تا 25 دلار افزایش یابد.

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. اگر قیمت از 20-EMA برگشت، این نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید با کاهش هستند.

حرکت صعودی می تواند در یک استراحت از سر گرفته شود و بالای 37 دلار بسته شود. برعکس، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 20-EMA بکشند، ممکن است منجر به رزرو سود از سوی معامله‌گران کوتاه‌مدت شود. این ممکن است قیمت را به 50-SMA کاهش دهد.

نمودار قیمت ارز دیجیتال وان ONE/USDT

هارمونی (ONE) به خط روند نزولی رسیده است که در آن خرس‌ها احتمالاً مقاومت سختی خواهند داشت. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید، آلتکوین می تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.24 دلار) کاهش یابد.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه عقب نشینی کند، نشان می دهد که احساسات صعودی باقی می ماند و معامله گران در حال انباشته شدن در نزول هستند. گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند.

اگر آنها موفق شوند، شروع یک حرکت جدید را نشان می دهد. اولین هدف صعودی 0.34 دلار است و شکست بالاتر از آن می تواند منجر به آزمایش مجدد در 0.38 دلار شود. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 0.21 دلار برسد، این دیدگاه مثبت باطل می شود.

نمودار 4 ساعته شکل گیری یک الگوی فنجان و دسته را نشان می دهد که در یک استراحت کامل می شود و بالای 0.29 دلار بسته می شود. این تنظیم معکوس دارای هدف الگوی 0.38 دلار است. بعید به نظر می رسد که این یک حرکت مستقیم با هدف باشد، زیرا خرس ها احتمالاً مقاومت قوی در 0.34 دلار خواهند داشت.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، می تواند به میانگین متحرک کاهش یابد. اگر این پشتیبانی شکست بخورد، جفت ONE/USDT می تواند تا 0.21 دلار کاهش یابد. جهش از این حمایت می تواند محدوده قیمت جفت را برای مدتی بین 0.21 تا 0.27 دلار حفظ کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیگنال ارز دیجیتال سامانه ثنا قوه قضاییه