بررسی افزایش نرخ شکر بر میزان سوددهی گروه های قندی

بررسی  افزایش نرخ شکر بر میزان سوددهی گروه های قندی

تمام نمادهای گروه قند و شکر که در بورس اوراق بهادر پذیرش شده اند در قالب افشای اطلاعات با اهمیت الف از افزایش نرخ محصولات خود خبر دادند. در این گزارش به بررسی این افزایش نرخ و تاثیر آن بر میزان درآمد شرکت ها می پردازیم.

میزان افزایش قیمت شکر

  • 30 درصد از تولیدات کارخانه برای مصارف مستقیم خانوار در بسته بندی های 1 کیلوگرمی با قیمت مصرف کننده نهایی 8700 تومان عرضه شود. کارخانه هایی که دارای امکانات بسته بندی نمی باشند مکلفند شکر را در کیسه های 50 کیلوگرمی به نرخ 6300 به اشخاص حقیقی و حقوقی معرفی شده از سوی شرکت بازرگانی تحویل دهند.
  • نرخ فروش 70 درصد تولید جهت عرضه به صفوف و صنایع برای هر کیلوگرم 7300 تومان درب کارخانه تعیین شد که از این مقدار 500 تومان به دولت تعلق دارد.

تاثیر افزایش نرخ شکر بر میزان سود دهی

در این بررسی قیمت گذاری 70 درصد از تولیدات شرکت را معیار قیمت گذاری در نظر گرفته ایم. به عبارت دیگر قیمت هر کیلوگرم شکر را 7300 تومان در نظر گرفته که از این مقدار 500 تومان سهم دولت می باشد. با توجه به اینکه محصولات غیر از شکر نیز تحت تاثیر این نوع قیمت گذاری قرار می گیرد در این بررسی تنها محصول شکر و تاثیر آن بر میزان درآمد شکر مورد بررسی قرار گرفته است.

بررسی  افزایش نرخ شکر بر میزان سوددهی گروه های قندی

*** توضیحات: درصد میزان رشد قیمت شکر ماهانه نشان دهنده درصد میزان رشد قیمتی شکر نسبت ماه قبل می باشد. درصد میزان رشد شکر سالانه نشان دهنده میزان رشد قیمت شکر نسبت به متوسط قیمت شکر در سال 99  است.

محصول شکر قصفها سهم 31 درصدی از کل مقدار فروش شرکت را به خود اختصاص داده است با توجه به رشد 31 درصدی قیمت شکر نسبت به سال 99  این میزان افزایش قیمت 9.6 درصد باعث افزایش درامدهای شرکت شده است که بیشترین مقدار نسبت به هم گروه های خود می باشد. از منظر مقایسه قیمت شکر نسبت به ماه گذشته قزوین بیشترین افزایش درامد یعنی 1.9 درصد را به خود اختصاص داده است.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
11 مرداد 1400