دانلود اپلیکیشن

معرفی صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) پارند پایدار سپهر (درآمد ثابت)

معرفی صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) پارند پایدار سپهر (درآمد ثابت)

صندوق سرمایه‌گذاری پارند پایدار سپهر یکی از انواع صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت فعال در کشور است. این صندوق به صورت قابل معامله در بورس فعالیت می کند. صندوق سرمایه‌گذاری پارند پایدار سپهربا نماد ” پارند ” در گروه صندوق سرمايه گذاري قابل معامله قرار دارد.

نیم نگاهی به صندوق های سرمایه گذاری بورسی (ETF)

استفاده از صندوق‌های ETF به دلیل قابل معامله بودن، نقدشوندگی بالا، ریسک پایین، نیاز به اختصاص زمان کم و معافیت‌های مالیاتی از بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

محاسبه NAV در صندوق های معمولی در پایان روز انجام می شود و در روز کاری بعد اعمال می شود اما در صندوق های قابل معامله NAV  هر ۲ دقیقه یکبار محاسبه می‌گردد.

دوره فعالیت صندوق‌های قابل معامله بصورت نامحدود بوده و حداقل و حداکثری برای سرمایه‌گذاری افراد حقیقی و حقوقی در این صندوق‌ها در نظر گرفته نشده است. البته حداقل مبلغ برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه توسط سازمان بورس و اوراق بهادار صد هزار تومان تعیین شده است که این رقم شامل صندوق‌های ETF نیز می‌شود.

بازخرید واحدهای این نوع صندوق‌ها در کوتاه مدت بدون پرداخت جریمه امکان‌پذیر بوده و دوره پرداخت وجه بازخرید واحدها حداکثر یک روزکاری است.

پرداخت سود ماهیانه در صندوق درآمد ثابت پارند پایدار سپهر

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت از نظر پرداخت سود به چند دسته مختلف تقسیم می‌شوند. برخی به صورت یک ماهه و در تاریخ مشخص سودهای پیش بینی شده را به حساب مشتریان واریز می‌کنند. برخی دیگر در بازه‌های زمانی سه یا شش ماهه تقسیم سود می‌کنند.

صندوق‌های دیگری نیز هستند که بدون تقسیم سود فعالیت می‌کنند و سرمایه‌گذاران صرفا از محل افزایش خالص ارزش دارایی‌ها و افزایش قیمت واحدهای صندوق(NAV)  کسب سود می‌کنند.

سرمایه گذارانی که در صندوق پارند سرمایه گذاری می کنند به صورت ماهانه و در نیمه هر ماه سود سرمایه گذاری شان را از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) دریافت می کنند.

پرداخت سود در صندوق سرمایه‌گذاری پارند پایدار سپهر مشابه بانک‌ها، به صورت ماهیانه بوده و بر مبنای خالص ارزش دارایی‌های صندوق (NAV) در روز ۱۵ هر ماه محاسبه و حداکثر تا ۲ روز کاری بعد از ۱۵ام به سرمایه‌گذاران محترم پرداخت می‌گردد.‌

این امکان برای سرمایه‌گذاران وجود دارد تا با انتخاب خود تصمیم بگیرند در زمان تقسیم سود، سود حاصله به حساب مد نظرشان واریز و یا جهت صدور واحدهای سرمایه‌گذاری جدید، مجدداً در صندوق سرمایه‌گذاری گردد تا از مزایای سود مرکب آن بهره‌مند گردند.

در سیگنال گزارشات تحلیلی منظمی درباره عملکرد صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت منتشر می کنیم. علاقه مندان می توانند برای اطلاع از این گزارشات کاربردی به صفحه صندوق های سرمایه گذاری در سایت سیگنال مراجعه کنند.

معرفی اجمالی صندوق سرمایه گذاری بورسی پارند پایدار سپهر

صندوق سرمایه‌گذاری پارند پایدار سپهر از تاریخ 1395/05/11 شروع به فعالیت کرد. صندوق پارند با کسب مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) با شماره ثبت 11416 به فعالیت خود در بازار سرمایه کشور ادامه می دهد.

عملکرد این صندوق بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است.

ارکان صندوق سرمایه گذاری قابل معامله پارند پایدار سپهر

نام صندوق پارند پایدار سپهر مدیر تامین سرمایه سپهر
متولی مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی ضامن نقد‌شوندگی
حسابرس حسابرسی و خدمات مدیریت دایا رهیافت آغاز فعالیت ۱۳۹۵/۰۵/۱۱
نوع درآمد ثابت اندازه بزرگ
وبسایت www.parandfund.com شماره تماس ۰۲۱۸۸۱۹۳۸۷۲

معرفی مدیر صندوق سرمایه گذاری بورسی پارند پایدار سپهر

مدیر صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر “شرکت تامین سرمایه سپهر” می باشد.

خدمات شرکت تامین سرمایه سپهر در سه دسته کلی قرار می گیرد.

 1. مدیریت دارایی
 2. تامین سرمایه
 3. خدمات ارزش گذاری، ادغام و تملیک

مدیریت دارایی ها در شرکت تامین سرمایه سپهر به سه صورت انجام می گیرد:

بازارگردانی، سبد گردانی، صندوق سرمایه گذاری

بنابراین مدیریت صندوق سرمایه‌گذاری پارند پایدار سپهر یکی از خدمات شرکت تامین سرمایه سپهر به حساب می آید.

مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مسئله بسیار مهمی برای سرمایه گذاران به شمار می آید. سرمایه گذاران همواره علاقه مند هستند که از شیوه مدیریت صندوقی که سرمایه شان را به آن سپرده اند آگاه باشند و تغییرات آن را رصد کنند.

مطابق اعلام رسمی شرکت تامین سرمایه سپهر در تاریخ 19.8.98 مدیرعامل جدید شرکت تامین سرمایه سپهر معرفی شد.

در آخرین جلسه هیِیت مدیره این شرکت, دکتر محمد وطن پور، به سمت مدیرعاملی برگزیده و سکان هدایت و اداره تامین سرمایه سپهر را در دست گرفت.

وی که ازمدیران با سابقه و فعال شرکتهای تامین سرمایه کشور است, پیش از این بمدت 4 سال نیز عضو هیئت مدیره این شرکت بوده است. پیش از ایشان، دکتر سید حسین میری مدیریت این شرکت را برعهده داشت.

شرکت تامین سرمایه سپهر در تاریخ 19.8.98  در بزرگترین تامین مالی دولت به ارزش 50 هزار میلیارد ریال مشارکت نمود.

در تاریخ 18.9.98  به پشتوانه اعتماد و استقبال سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی از صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر، سقف این صندوق با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار به 30 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

کل خالص ارزش دارایی های صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر

کل خالص ارزش دارایی های صندوق سرمایه گذاری (NAV کل) پارند پایدار سپهر در تاریخ درج این مطلب 20,194,111,984,649 ریال است.

نمودار خالص ارزش دارایی های صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر طی یک سال اخیر در زیر رسم شده است. همانطور که مشاهده می شود از تیر ماه 98 با افزایش تقاضای سرمایه گذاران به خرید واحد‌های سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر، خالص ارزش دارایی های صندوق نیز افزایش چشمگیری داشته است.

کل خالص ارزش دارایی های صندوق سرمایه گذاری بورسی پارند پایدار سپهر

تعداد واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری ETF پارند پایدار سپهر

تعداد واحدهای سرمایه گذاری نزد سرمایه گذاران در صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر 2,000,000,000 واحد است.

تعداد واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری ETF پارند پایدار سپهر
نمودار تعداد واحد های سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر

سودهای دوره ای صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر

صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر در یک سال اخیر جزو صندوق هایی بوده است که بیشترین گردش مالی را در میان صندوق های بورسی داشته است. این مسئله به دلیل افزایش قدرت نقدشوندگی می تواند یکی از امتیاز های خاص این صندوق به شمار بیاید. البته باید خاطر نشان کرد که صندوق های سرمایه گذاری معمولا دارای بازارگردان هستند و این رکن باعث روان شدن معاملات برای سرمایه گذاران خواهد شد.

جدول زیر جزئیات بیشتری از بازدهی صندوق سرمایه گذاری معرفی صندوق سرمایه‌گذاری پارند پایدار سپهر در اختیار می گذارد:

دورهبازدهی
آبان ماه 98 1.83 %
مهر ماه 98 1.33 %
شهریور ماه 98 1.68%
سه ماهه (بهار 98) 5.42%
سه ماهه (تابستان 98) 4.43%
شش ماهه (نیمه اول سال 98) 9.85%
یک ساله (از آذر 97 تا آذر98) 21.81%
از تاریخ تاسیس(مرداد95) تا کنون 72.24 %

اطلاعات به تاریخ: ۱۳۹۸/۰۹/۲۲

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری بورسی پارند پایدار سپهر

سرمایه گذاری کم ریسک در صندوق های با درآمد ثابت به دلیل ترکیب دارایی مطمئن و سودآور این نوع صندوق هاست.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می شود، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت پارند پایدار سپهر، بیشترین سرمایه های دریافتی خود را در اوراق بدهی و سپرده های بانکی قرار داده است.

بنابر اطلاعات زیر 90.3 درصد از دارایی های این صندوق در طبقه سرمایه گذاری های کم ریسک و 9.7 درصد در طبقه سرمایه گذاری های پر ریسک قرار گرفته است.

صندوق های درآمد ثابت به دلیل برخورداری از تجمیع سرمایه ها می‌توانند با بانک های طرف قرارداد مذاکره کنند و به اصطلاح قدرت چانه زنی خود را برای کسب سود های بالاتر بیشتر کنند.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری بورسی پارند پایدار سپهر

سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر چقدر ریسک دارد؟ (بتای صندوق)

ضریب بتا وسیله‌ای برای ارزیابی ریسک و بازده است. ضریب بتا معیاری است که براساس داده‌های تاریخی ارزش دارایی‌ها بدست آمده و معرف میزان ریسکی است که سرمایه‌گذار با تصاحب آن دارایی‌ها نسبت به کل بازار متحمل می‌شود.

بتا صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر برابر با 0.00 محاسبه شده است. گفتنی است اگر بتای صندوق‌سرمایه‌گذاری کوچک‌تر از یک باشد، هنگام کاهش ارزش بازار، ارزش دارایی‌های آن کمتر از بازار کاهش می‌یابد. در این حالت ریسک صندوق‌سرمایه‌گذاری در مقابل ریسک بازار پایین‌تر است.

نحوه سرمایه گذاری و خرید واحد صندوق سرمایه گذاری پارند سپهر پایدار

خرید واحد های سرمایه گذاری در صندوق های بورسی بسیار ساده است. سرمایه گذاران با داشتن کد معاملاتی در بورس می توانند به راحتی به خرید و فروش آنلاین و آنی واحدهای سرمایه گذاری صندوق بپردازند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سیدمجیدحسینی

  باتشکر لطفا اعلام نماید چند نفر این صندوق را خریدند و تعداد فروش nav صندوق را اعلام کنید

  • بهادر آذری

   سلام، در همین مطلب تعداد واحدهای سرمایه گذاری خریداری شده توسط سرمایه گذاران ذکر شده، که مقدارش 2000000000 واحد سرمایه گذاری بوده. این که دقیقا تعداد سرمایه گذاران چند نفره اطلاعاتی واسش در دسترس نیست.

 • محمدرضا شاه حسینی

  سلام وقت بخیر…آیا به این صندوق و کلیه ی صندوق های قابل معامله در بازار سرمایه در صورت خرید و فروش درصدی به کارگزاری پرداخت میشود؟! مورد بعدی اینکه صندوق های غیر قابل معامله در بورس اکثرا به صورت ماه شمار و برای ابطال همراه با سود باید سی روز از خرید گذشته باشه این صندوق ها به چه شکل هست؟!

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… کارمزد معاملات برای خرید واحدهای صندوق ها هم وجود داره اما درصدش از کارمزد معاملات سهام کمتره. صندوق ها روز شمار هستند اما بعضی از صندوق ها در صورت اینکه زودتر از موعد خاصی درخواست نقدشدن داشته باشند، جریمه ابطال زود هنگام رو در پی دارند. این مورد در همه صندوق ها نیست و برای اطلاع دقیق حتما باید قبل از سرمایه گذاری در صندوق اساسنامه و امیدنامه صندوق رو مطالعه کرد.

 • علی بیگی

  باسلام من درمورخ ۹۹/۲/۱۷تعداد۱۱۷۰سهم ازصندوق پارندگرفتم ولی متاسفانه سوداین ماه به حسابم واریزنشدکارگذاری هم هیچ پاسخی به من نمیده لطفا پیگیری کنیدبایدچکارکنم ممنون

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… این موارد رو صرفا باید از سمت صندوق پیگیری کنید.

 • سلام صندوق پارند پایدار سپهر هیچ کدوم از اطلاعات مشخصات و آدرس سایتش رو ذکر نکردید و همه رو خالی گذاشتید

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… به روزرسانی انجام دهید و مجددا بررسی بفرمایید. مشکلی نداره.

 • سلام
  ببخشید میشه یه توضیحی بدید راجع به این صندوق؟
  اصل پول ما حفظ میشه تو این صندوق یا مثل صندوق های سهامی هست؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز…
   این صندوق ریسک کمی دارد و مثل صندوق های سهامی نیست
   طبیعتا بازده کمتری هم نسبت به صندوق های سهامی دارد … این صندوق با پرداخت سود ماهانه فعالیت میکنه و اصل سرمایه تغییری نمیکنه.

 • باسلام متوجه نشدم که صندوق پارند ماهانه چند درصد سود میدهد.

 • فرهاد کرمی

  با عرض سلام و خسته نباشید خواستم بدونم نحوه ی خرید صندوق مذکور فقط از طریق بورس امکان پذیر هست؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام
   بله صندوق های ETF رو صرفا از طریق بورس و با داشتن کد معاملاتی میشه خرید و فروش کرد.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
9 آبان 1399