تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین (LTC) | 11 آذر 1399

تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین (LTC) | 11 آذر 1399

در تحلیل قبل لایت کوین را در یک بازه کوتاه مدت بررسی کردیم و اهداف آن را در تایم روزانه مشخص نمودیم، که محقق شدند. با توجه به تایید حضور لایت کوین در پی بال این ارز مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است. در 26 آبان ماه اعلام کردیم که این ارز با ارزشی در حدود 4 میلیارد دلار در رده هفتم بازار قرار دارد اما اکنون ارزش بازاری این ارز با رسیدن به بیش از 5.8 میلیارد دلار تا رده پنجم بازار ارتقا یافته است. در روز گذشته بلاکچین کاردانو اعلام کرد که در حال ایجاد بستری برای همکاری با لایت کوین هستند تا این دو بلاکچین بتوانند از طریق یک پل به تبادل اطلاعات با هم بپردازند. این قابلیت می تواند باعث رشد محبوبیت و کارایی هر دو بلاکچین شود.

 با خروج از کانال کوتاه مدت در تایم روزانه حال می توان اهداف بلند مدت تری را برای آن در نظر گرفت. برای این منظور نمودار را در تایم هفتگی بررسی می کنیم.

برای مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم هفتگی لایت کوین در یک بازار رنج تشکیل الگوی مثلث داده است که با شکست سقف آن الگو تایید شده است. عدم وجود واگرایی در اندیکاتورهای مکدی و RSI می تواند تاییدی بر تمایل به حفظ روند صعودی باشد. اندیکاتور RSI در مرز محدوده هیجان خرید قرار گرفته است و در صورت ورود به این محدوده انتظار رشد شارپ در قیمت را خواهیم داشت.

برای بررسی دقیق تر نمودار را در تایم روزانه نیز تحلیل می کنیم.

برای مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم روزانه قیمت پس از خروج از کانال شروع به نزول کرده و پس از برخورد به خط میانی بار دیگر از کانال خارج شده است. این رفتار را در نمودار قیمت می توان پولبک به ضلع بالایی شکسته شده در مثلث در نظر گرفت. مثبت بودن مکدی و عدم وجود واگرایی منفی در آن نشان دهنده تمایل به حفظ روند صعودی است. هیستوگرام در حال مثبت شدن است که آن را می توان نشانه شروع موج اصلی در روند صعودی دانست که هدفش شکست قله قبلی خواهد بود.

تنها نکته منفی در نمودار را می توان شکست خط روند صعودی در اندیکاتور RSI دانست. سیگنال قطعی در زمان بازگشت RSI به بالای این خط صادر خواهد شد. در صورت تحقق آن باید انتظار رسیدن به اهداف مثلث در تایم هفتگی را داشت. در غیر این صورت لایت کویت در محدوده سقف کانال مدتی را رنج خواهد بود تا آماده صعود شود.

بهترین حدضرر خط روند صعودی اندیکاتور RSI در تایم هفتگی خواهد بود. تا زمان حفظ این حمایت تحلیل فوق معتبر خواهد بود اما در صورت از دست رفتن آن و یا بازگشت قیمت به داخل الگوی مثلث و تثبیت در زیر آن باید انتظار افت قیمت تا حمایت های تاریخی خود را داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
1 بهمن 1399