سرمایه گذاری بر روی کدام یک به صرفه تر است؟ بیت کوین یا آلت‌کوین ؟

سرمایه گذاری بر روی کدام یک به صرفه تر است؟ بیت کوین یا آلت‌کوین ؟

بازار ارز دیجیتال روزهای پر نوسانی را تجربه می‌کند. در چنین شرایطی بسیاری از سرمایه‌گذاران در مورد سرمایه‌گذاری بر روی بیت‌کوین یا آلتکوین‌ها مردد هستند. یکی از شاخص‌هایی که می‌تواند نشانگر تفاوت تغییرات قیمت بیت‌کوین و آلتکوین‌ها باشد، شاخص تسلط بیت‌کوین یا بیت‌کوین دامیننس (BTC.D) است. این شاخص سهم بیت از بازار ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد.

در نمودار زیر مقایسه قیمت بیت‌کوین و شاخص تسلط بیت‌کوین را مشاهده می‌کنید:

بیت کوین یا آلت‌کوین ؟
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌شود، در زمانی که رشد شدید قیمت بیت‌کوین آغاز شد، سهم بیت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال کاهش یافت. این موضوع بیانگر این است که در زمان رشد قیمت بیت‌کوین، آلتکوین‌ها رشد بیشتری را داشته‌اند.

اما در ادامه با ریزش قیمت بیت‌کوین بازار آلتکوین‌ها شرایط وخیم‌تری را پشت سر گذاشت. از 13 ژوئن 2018 شاخص تسلط بیت‌کوین در کانالی صعودی قرار گرفته است.

در روزهای اخیر شاخص به خط روند صعودی خود واکنش نشان داده است. شکست خط ترند صعودی می‌تواند سیگنالی برای رشد قیمت بیت‌کوین و رشد شدیدتر آلتکوین‌ها باشد. اما تا زمانی که بیت‌کوین دامیننس در کانال صعودی خود قرار دارد، سرمایه‌گذاری بر روی بیت‌کوین به نسبت آلتکوین‌ها مناسبت‌تر به نظر می‌رسد.

بیت کوین یا آلت‌کوین ؟
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال (Signal_Cryptocurrencyworld) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • نحلیل جالبی بود ممنونم

  • مگه وقتی بیت کوین در ۲۰۱۷ رشد می‌کرد، رشد آلتکوین ها بیشتر نبود؟ پس چرا حالا که بیت دوباره داره میره بالا، نوشتید سرمایه گذاری روی بیت بهتر از آلته؟!

    • کارشناس تیم سیگنال

      سلام وقتتون بخیر. در بازار بسته به نوع نگاه شما و دید زمانی خریدتون شرایط میتونه فرق کنه. ممکنه نمودار قیمت در تایم فریم یک ساعته روندی صعودی داشته باشه و در تایم فریم هفتگی روند نزولی باشه. پس حتما در سیگنالهایی که در تحلیلها ارائه میشه به بازه زمانی مطرح شده و نکات ارائه شده در تحلیل حسابی دقت کنید. در تحلیل های ارائه شده در سایت و ویدیوهای تحلیلی بارها و بارها به این موضوع اشاره شده که رشد قیمت آلتکوینها در زمان رشد قیمت بیت کوین بیشتر از بیت کوین بوده اما!!! در زمان ریزش، افت قیمت آلتکوینها به مراتب بیشتر بوده و خواهد بود. به عنوان مثال در ریزش صورت گرفته در یک ماه اخیر، افت قیمت بیت کوین 23 درصد بوده اما بازار آلتکوینها میانگین ریزش 34 درصدی داشتن. و اگه در این زمان شما با احساس ضعف در روند صعودی و امکان ریزش آلتکوینهای خودتون رو به بیت کوین تبدیل کرده بودید قطعا ضرر کمتری متوجه حال شما میشد.(اگه نمیخواستید ارزهای دیجیتال خودتون رو به تتر تبدیل کنید) اما با نگاه به شاخص سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال، میتونید به نمودار توجه کنید و به محض اینکه نمودار بیت کوین دامیننس (BTC.D) خط روند صعودی خودش رو به سمت پایین شکست، وارد بازار آلتکوینها بشید تا حد امکان بیشترین سود ممکن رو از بازار ببرید. یا کمترین ضرر ممکن متوجه سرمایتون بشه.

      در دو سال گذشته خیلی از سرمایه گذاران به شاخص بیت کوین دامیننس توجه نکردن و در برخی موارد تا بیش از 96 درصد هم ضرر کردند.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
3 تیر 1400