سرمایه گذاری در بورس یا سکه؟

سرمایه گذاری در بورس یا سکه؟

سبد سرمایه گذاری متنوع

همانطور که میدانید یک سبد سرمایه گذاری مناسب یک سبد سرمایه گذاری متنوع میباشد.
سبد متنوعی که بسته به شرایط روز بازارها و با توجه به مقایسه ی وضعیت بازارهای مختلف نسبت به هم درصد اختصاصی به هر بازار در آن متفاوت میباشد.

تحلیل نسبیتی

یکی از بهترین روش ها جهت مقایسه ی وضعیت بازارهای مختلف نسبت به هم استفاده از تحلیل نسبیتی است.(آموزش تحلیل نسبیتی)

تحلیل نسبیتی قیمت سکه به شاخص کل بورس

در این نوشتار با  استفاده از تحلیل نسبیتی قیمت سکه به شاخص کل بورس به پاسخ به این پرسش مهم که کدام بازار طی هفته ها و ماه های آتی میتواند وضعیت بهتری داشته باشد، میپردازیم.

نمودار
جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

همانطور که در تصویر بالا ملاحظه میفرمایید( نموداری که از حاصل تقسیم قیمت سکه به ارتفاع شاخص کل بورس تهران در پایان هرهفته بوجود آمده است.) به نظر در میان مدت و بلندمدت مادامیکه حاصل تقسیم قیمت سکه به شاخص کل بورس کمتر از حدود 118-107 باشد در میان مدت و بلند مدت بازدهی شاخص کل بورس بهتر از بازدهی سکه باشد.(در حال حاضر حاصل تقسیم قیمت سکه ( 116000000ریال) به ارتفاع شاخص کل بورس( 1284160واحد) حدود عدد 90 را نشان میدهد.)
بدیهیست در صورت قرار گرفتن حاصل این تقسیم (قیمت سکه به ارتفاع شاخص کل بورس) ورای ناحیه ی یاد شده شرایط به نفع سکه تغییر می یابد.
همچنین لازم به ذکر است بازدهی بهتر لزوماً به معنای صعود بیشتر نمیباشد، ممکن است هردوبازار با ریزش همراه شوند اما در این صورت بازاری که در تحلیل نسبیتی شرایط بهتری دارد ریزش کمتری را تجربه میکند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *