در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری بر روی کدام یک بهتر است؛ بیت کوین یا آلت‌کوین ها؟

در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری بر روی کدام یک بهتر است؛ بیت کوین یا آلت‌کوین ها؟

در طول چند سال اخیر دلایلی برای رشد و تقویت بازار ارزهای دیجیتال مطرح شده است:

  • جنگ تجاری چین و امریکا
  • اشباع بازارهای مالی جهانی
  • بحران کرونا
  • چاپ بی رویه پول برای برون رفت از مشکلات اقتصادی

ورود نهادهای مالی با سرمایه‌های هنگفت به سمت بازار رمزارزها

اگرچه هیچ بازاری جاده یک طرف محسوب نمی‌شود و هر بازار در بهترین شرایط خود نیز به اصلاح نیاز دارد و عوامل بنیادی مهمی از جمله ساختارهای قانونی کشورهای مختلف دنیا می‌تواند یک شبه بازار رمزارزها را با ریزش‌های شدید مواجه کند اما برای سرمایه گذاری در این بازار چه رویکردی داشته باشیم؟ اگر تصمیم خود را برای سرمایه گذاری در بازار کریپتو گرفته‌ایم سوالی که در مرحله بعد پیش روی ما قرار دارد اینست: بیت‌کوین بخرم یا ترون یا اتریوم یا آوه یا چی؟

راه کلی برای تعیین هدف سرمایه گذاری این است که هر ارز دیجیتال را با توجه به شرایط تکنیکال و بنیادی آن ارز دیجیتال بررسی کنیم و بهترین موقعیت خرید را برای آن انتخاب کنیم.

اما برخی از تحلیلگران برای اینکه بر روی بیت‌کوین سرمایه گذاری کنند یا آلتکوین‌ها از شاخصی استفاده می‌کنند به نام شاخص تسلط بیت‌کوین (Bitcoin Dominance). این شاخص که با نماد BTC.D نشان داده می‌شود و نمادی برای تشخیص جهت سرمایه گذاری در بازار محسوب می‌شود. یکی از پاسخ‌های این سوال که آیا بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کنم یا آلتکوینها این شاخص می‌باشد که می‌تواند با توجه به تایم فریم معاملاتی، مورد استفاده قرار بگیرد.

در ابتدا برداشتها چنین بود که افرادی که در بازار آلتکوین‌ها سرمایه گذاری می‌کنند نسبت به بیت‌کوین دید خوبی ندارند اما آمارها نشان می‌دهد که عمده نهنگ‌های بازار آلتکوین‌ها همان نهنگ‌های بیت‌کوین هستند. از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیت‌کوین دروازه ورود به بازار رمزارزهاست و بیش از نیمی از سرمایه گذارانی که بر روی بیت‌کوین سرمایه گذاری می‌کنند در ادامه به بازار آلتکوین‌ها علاقمند می‌شوند.

همانطور که از تحلیل قبل انتظار داشتیم، بیت کوین دامیننس با عبور از خط روند نزولی کوتاه مدت خود تا محدوده 62 درصد افزایش داشته است. در صورت ادامه این روند، تارگتهای سقف کانال نزولی میان مدت و تارگت 73 درصد پیش روی شاخص خواهند بود و عبور از مقاومت 62 درصد می‌تواند سیگنالی برای تغییر روند سرمایه گذاری از آلتکوین‌ها به سمت بیت کوین باشد.

از طرف دیگر در صورتی که شاخص نتواند از مقاومت فعلی عبور کند انتظار می‌رود بار دیگر ریزش آن تا کف کانال نزولی میان مدت را شاهد باشیم.

مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود بر عهده کاربران محترم می‌باشد. برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال (Signal_Cryptocurrencyworld) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
21 اردیبهشت 1400