آیا روند صعودی بیت کوین به پایان رسیده است؟ | 23 دی 1399

آیا روند صعودی بیت کوین به پایان رسیده است؟ | 23 دی 1399

بیت کوین از 12 دسامبر یک رالی پرقدرت صعودی را شروع کرده که باعث عبور قیمت بیت کوین از سقف های تاریخی خود و ثبت رکورد های قیمتی جدیدی شده است. در طول این موج صعودی، قیمت بیت کوین از محدوده 18000 دلار به حدود 42000 دلار رسید و رشد بی سابقه بیش از %130 را در کمتر از یک ماه تجربه کرده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

این موج صعودی را می توان در ادامه حرکت صعودی قیمت از کف کانال میان مدت آن در نظر گرفت که موجب رسیدن قیمت به سقف کانال شده است.

بیت کوین پس از رسیدن به قیمت 42000 شروع به اصلاح نمود و شروع کننده این اصلاح را می توان افزایش نرخ اوراق بهره در آمریکا دانست که موجب افزایش ایندکس دلار و ریزش دارایی های امن همچون طلا و بیتکوین گشت. عامل بنیادی دیگری که باعث افزایش عرضه ها در بیت کوین شد را می توان افزایش هش ریت شبکه دانست که باعث شد فرایند استخراج دیگر برای استخراج کنندگان کوچک بیت کوین به صرفه نباشد. آنها با خروج از زنجیره استخراج، دارایی های خود را نقد کردند که این امر را می توان در افزایش شاخص MPI به بیش از 11 واحد مشاهده نمود. شاخص MPI نشان دهنده میزان فروش بیت کوین توسط استخراج کنندگان نسبت به فروش میانگین یک ماهه آن ها می باشد.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در طول این اصلاح قیمت بیت کوین با افت تا محدوده %38.2 فیبوناچی به حدود 30000 دلار رسید. این اصلاح با تشکیل یک کندل دوجی در محدوده خط روند کوتاه مدت از شدت خود کاسته است و به نظر می رسد رو به اتمام است. با توجه به همگرایی در اندیکاتورهای مکدی و RSI می توان به ادامه روند صعودی بلند مدت در تایم روزانه امیدوار بود. برای بررسی دقیق تر زمان اتمام موج اصلاحی تایم های پایین تر را نیز تحلیل می کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم 4 ساعته مشاهده می شود که بیت کوین محدوده 30000 دلار را به عنوان کف قیمتی خود پذیرفته است و می توان گفت در حال ساخت الگو برای شروع حرکت بعدی خود می باشد. وجود واگرایی منفی در اندیکاتور RSI مهمترین نشانه برای تمایل به اصلاح قیمت بود که تا قبل از شکست این خط واگرایی نمی توان به قطعیت از پایان اصلاح اطمینان یافت. با توجه به همگرایی در نمودار قیمت و اندیکاتور مکدی انتظار داریم قیمت روند صعودی خود را حفظ نماید. بنابراین احتمال تشگیل یک الگوی بازگشتی همچون سروشانه سقف بسیار کم می باشد. می توان انتظار داشت بیت کوین با تشکیل الگوی ادامه دهنده به مسیر صعودی خود باز گردد. بنابراین در حال حاضر محتمل ترین رفتار در بیتکوین را می توان تشکیل یک بازار رنج در محدوده بین 30000 تا 39000 و کسب پتانسیل لازم برای ادامه مسیر خود را دانست.

کسب اطلاعات بیشتر درباره صفر تا صد نحوه تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی از طریق ویدئو‌ها و مقالات آموزشی در سایت سینگال

بهترین حد ضرر میان مدت برای بیت کوین را می توان در تایم روزانه و خط حمایت در اندیکاتور RSI یافت. شکست خط حمایت RSI و یا حمایت 30000 در قیمت می تواند هشداری برای سرمایه گزاران کوتاه مدت باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • هر چی باشه از بورس ایران خیلی بهتره

  • به نظر من نشانه ها و اعلائم در اندیکاتورها و… هیچ دلیلی برای بالا رفتن یا پایین آمدن هیچ ارزی نیست . این یه مزخرف بزرگ بوده که برای ما جا انداخته اند . آن چیزی که باعث رشد یا پایین آمدن یک ارز می شود . فقط و فقط خبر هست و بس . یک خبر یک توییت یک پیام از طرف نهادهای پرقدرت یا افراد پرنفوذ در یک لحظه می تواند معادلات تماام اندیکاتورها را بهم بریزد . موفق باشید

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
26 فروردین 1400