رقبای اصلی بیت کوین تا یک ماه آینده کدام آلت کوین ها هستند؟ | 9 دی 99

رقبای اصلی بیت کوین تا یک ماه آینده کدام آلت کوین ها هستند؟ | 9 دی 99

با عبور قیمت بیت کوین از مرزهای قیمتی پیشین خود و اقبال سرمایه گذاران جدید به بازار ارزهای دیجیتال، انتظار می رود تا آلت کوین ها نیز مورد توجه خریداران قرار بگیرند و با عبور از مقاومت های پیش روی خود، رکوردهای قیمتی جدیدی را ثبت نمایند. تا به امروز بیش از هشت هزار ارز دیجیتال ثبت شده در بازار موجود است که قابل معامله می باشند و شاید بسیاری از آن ها پتانسیل لازم برای رشد بلند مدت و یا اعتبار کافی برای بقا در آینده بازار را ندلشته باشند. بنابراین بهتر است قبل از معامله هر ارز دیجیتال بررسی دقیقی از ماهیت و هدف آن پلتفرم صورت گیرد.

در ادامه به معرفی آلت کوین هایی می پردازیم که می توانند دارای پتانسیل رشد در میان مدت باشند و به عنوان رقیبی میان مدت برای بیت کوین مطرح شوند.

اتریوم (ETH)

اتریوم اولین و بزرگترین بلاکچین بر مبنای اجرای قراردادهای هوشمند است که می تواند به عنوان بستری برای ایجاد توکن ها و نیز جذب سرمایه گذار برای پروژه های در دست اجرا قرار گیرد. اتریوم اخیرا از نسخه دوم پلتفرم خود رونمایی کرد که در آن از سیستم اثبات سهام برای تامین امنیت بلاک ها استفاده خواهد شد و این موجب افزایش کارایی و سرعت تراکنش های بلاکچین می شود. در حال حاضر بیشتر توکن های بازار در بستر اتریوم فعالیت می کنند و جای تعجب ندارد که انتظار رشدی قابل توجه را در این بلاکچین داشته باشیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از دید تحلیل تکنیکال اتریوم را می توان در یک روند صعودی در تایم فریم روزانه در نظر گرفت که به تازگی با خروج از یک ناحیه تراکمی موج اصلی از روند خود را شروع نموده است. با دید بلند مدت می توان اتریوم را در یک کانال صعودی فرض نمود که به تازگی با شکست سقف از آن خارج شده است. بنابراین می توان انتظار داشت قیمت در یک کانال موازی به عمق کانال شکسته شده، به مسیر خود ادامه دهد. اهداف اولیه قیمت را می توان خطوط داخلی کانال جدید در نظر گرفت. قیمت اخیرا واگرایی کوچکی را در در اندیکاتور RSI شکسته که با توجه به نزدیکی به محدوده هیجان خرید می تواند نشانه تمایل به تشکیل به یک موج صعودی قدرتمند در تایم روزانه باشد.

لایت کوین (LTC)

اگر بیت کوین را به عنوان طلای ارزهای دیجیتال در نظر بگیریم، از لایت کوین می توان به عنوان نقره این بازار نام برد. لایت کوین از ساختاری مشابه بیت کوین استفاده می کند اما در آن الگوریتم رمزنگاری و زمان تشکیل بلاک ها متفاوت است. هدف این بلاکچین انجام تراکنش ها در زمانی بسیار کمتر از بیت کوین می باشد که تا حد زیادی موفق به تحقق آن شده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم بلند مدت لایت کوین اخیرا از یک الگوی مثلث خارج شده که اهداف جذابی را برای آن رقم زده است. قیمت در یک روند صعودی از کف الگوی مثلث شروع به حرکت نموده است که اکنون در زیر مقاومت تاریخی خود در محدوده 140 دلار متوقف شده است. وجود همگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI می تواند نشانه ای به تمایل به حفظ این روند صعودی باشد. بنابراین انتظار داریم قیمت پس از تشکیل یک الگوی ادامه دهنده در محدوده این مقاومت از آن عبور کند و به سمت اهداف بعدی خود ادامه مسیر دهد.

بیت کوین کش (BCH)

بیت کوین کش حاصل یک فورک از بیت کوین می باشد که نتیجه اختلاف نظر پیرامون اندازه بلاک ها در بیت کوین بود. در بیت کوین اندازه هر بلاک تا 1MB محدود شده که باعث می شود تعداد تراکنش های محدودی در هر بلاک قابل انجام باشد و این امر در زمان شلوغی شبکه باعث به تاخیر افتادن تراکنش ها خواهد شد. توسعه دهندگان بیت کوین کش این مشکل را با افزایش سایر بلاک ها تا حدودی حل کرده اند. هدف بیت کوین کش انجام آنی تراکنش ها با کمترین کارمزد می باشد و تا امروز سایز هر بلاک 32MB می باشد.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

بیت کوین کش در میان مدت در یک کانال فرضی در حال نوسان است. قیمت به تازگی موج اصلی از روند صعودی خود را شروع کرده که از خط میانه کانال عبور کرده و انتظار داریم به سمت سقف کانال عبور حرکت نماید. نمودار قیمت و اندیکاتور مکدی دارای هم گرایی می باشند که این نشانه تمایل به حفظ روند صعودی می باشد. یک واگرایی منفی بین نمودار قیمت و اندیکاتور RSI مشاهده می شود که اکنون در حال از دست رفتن می باشد. در صورت تایید شکست واگرایی در RSI باید انتظار حرکت به سمت سقف کانال و مقاومت های پیش رو را داشت.

بیت کوین اس وی (BSV)

یک سال پس از فورک بیتکوین که حاصل آن بیتکوین کش بود، خود بیتکوین کش نیز دچار یک فورک شد که در نتیجه آن بیتکوین اس وی به وجود آمد. BSV مخفف عبارت (Bitcoin Satushi Vision) می باشد و به این نکته اشاره دارد که این بلاکچین بیانگر دیدگاه ساتوشی ناکامورو بنیانگزار بیتکوین از یک ارز دیجیتال است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

بیتکوین اس وی در یک کانال صعودی در حال نوسان است. این ارز همیشه فاصله کف تا سقف کانال خود را در یک موج پرقدرت طی کرده و سپس در یک بازار رنج فرسایشی به محدوده کف کانال بازگشته است. قیمت اکنون به کف کانال خود رسیده است و به نظر می رسد آماده حرکت به سمت سقف کانال خود می باشد. سیگنال قطعی را باید از تایم های پایین دست دریافت نمود اما می توان بازار اطلاحی بیت کوین اس وی را به شکل یک الگوی مثلث در نظر گرفت که در صورت شکست سقف آن، الگو تایید خواهد شد.

کاردانو (ADA)

کاردانو بلاکچینی است که پلتفرمی برای اجرای قراردادهای هوشمند و نرم افزارهای غیر متمرکز در اختیار کاربران قرار می دهد. امنیت این بلاکچین بر اساس سیستم اثبات سهام تامین می شود که در آن استخراج کنندگان تعدادی از ارز محلی این بلاکچین را که ADA نام دارد در سیستم قفل می کنند تا در تامین امنیت بلاک ها نقش ایفا می کنند. کاردانو یکی از بزرگترین بلاکچین هایی است که توانسته با موفقیت سیستم اثبات سهام را پیاده سازی کند. در اینجا، نسبت به سیستم اثبات کار که پلتفرهای قدیمی مثل بیتکوین از آن استفاده می کنند، استخراج کنندگان انرژی کمتری مصرف می کنند و این هم موجب کم هزینه تر بودن این سیستم و نیز سازگاری آن با محیط زیست می شود و به سخت افزارهای معمولی تری برای استخراج نیاز دارد.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم بلند مدت نمودار قیمت، می توان یک الگوی دوقلو کف مشاهده نمود که این الگو با شکست خط گردن و پولبک به آن تایید شده است. کاردانو در تایم روزانه در یک روند صعودی قرار دارد که اکنون در حال شروع موج اصلی از این روند می باشد. موج اصلاحی در قالب یک الگوی پرچم مشاهده شده که با شکست سقف تایید شده است. وجود هم گرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI نشانه تمایل به حفظ روند صعودی است که می تواند نشانه ای از تحقق اهداف بلند مدت کاردانو در رسیدن به هدف دوقلو کف باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران