رالی کریسمسی بیت کوین

رالی کریسمسی بیت کوین

در طی یک هفته گذشته بیت کوین توانست با حفظ حمایت 46000 دلار یک رالی کوچک را شروع کند و تا محدوده 51000 دلار افزایش قیمت داشته باشد. بابانوئل موفق شد قیمت بیتکوین را به زیر خط روند بلند مدت صعودی، که چند هفته پیش از دست رفته بود، برگرداند و باید دید آیا معجزه سال نو میتواند این روند را احیا کند یا خیر؟

بر اساس داده‌های  CoinGecko، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در هفته گذشته بیش از 10% افزایش پیدا کرده و برای اولین بار از 8 دسامبر (17 آذر) به بیش از 2.5 تریلیون دلار رسیده است.

تازه ترین داده های تحلیلی نشان میدهد که موجودی بیت‌کوین در صرافی ها به پایین‌ترین سطح چند سال‌ اخیر رسیده است. تنها 6.3 درصد از کل موجودی بیت کوین که معادل 1.3 میلیون واحد بیت کوین است، در صرافی های ارزهای دیجیتال نگهداری می شود. به گزارش شرکت تحلیل داده گلاسنود (Glassnode)، میانگین متحرک هفت روزه حجم ورودی بیت کوین صرافی ها به پایین ترین سطح پنج ماهه خود یعنی 978.452 بیت کوین رسیده است.

بر اساس گزارش  Whale Alert، دو تراکنش عظیم بیت کوین بین کیف پول های ناشناس جابجا شده است. در این دو تراکنش متوالی 10158 بیت کوین (به ارزش 521 میلیون دلار) و 15052 واحد BTC با ارزشی معادل 773 میلیون دلار جابجا شدند.

شیبا اینو در این هفته بیش از 9 درصد افزایش قیمت داشته است. همچنین داده های درون زنجیره ای نشان میدهد در همین مدت حدود 21 میلیارد واحد توکن شیبا توسط نهنگ ها جمع آوری شده است. چهار روز پیش هم گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه یک نهنگ اتریوم حدود 4000 میلیارد واحد توکن شیبا به کیف پول خودش اضافه کرده است. گزارشی از Whalestats نشان می‌دهد که نهنگی به نام Light دومین دارنده بزرگ شیبا اینو و چهارمین نهنگ بزرگ در اکوسیستم اتریوم است، و چندی پیش نیز، نهنگی به نام سوناده 34 میلیارد SHIB خریداری کرده است.

با کریپتوکست در شنوتو و کست‌باکس همراه باشید.

دوج در هفت روز گذشته بیش از 11 درصد افزایش قیمت داشته است و هشت سال پیش که دوج کوین برای اولین بار ایجاد شد، مانند دیگر پروژه های بلاکچین دارای وایت پیپر یا نقشه راه نبود. ولی از آنجایی که این مم کوین در سال جاری به کمک ایلان ماسک به شهرت زیادی رسیده است، تیم توسعه دهنده به فکر ایجاد یک نقشه راه (roadmap ) برای این پروژه افتادند. این نقشه راه چند روز پیش منتشر شد و با توجه به پروژه‌های بزرگی که این دارایی دیجیتال در آن مشارکت خواهد داشت، می توان نتیجه گرفت که سال 2022، سال شلوغی برای توسعه‌دهندگان دوج خواهد بود. این پروژه‌ها به سوق دادن Doge به سمت پذیرشی سریع و امکان ایجاد پرداخت‌های Doge در پلتفرم‌های مختلف کمک می‌کنند.

ارزش رقیب شیبا اینو و دوج کوین یعنی مم کوین Dogelon Mars (ELON) هم در هفت روز گذشته نزدیک به 50 درصد افزایش داشته است. زمانی که این توکن برای اولین بار معرفی شد، 50 درصد از عرضه به ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم داده شد. طی دو ماه پس از عرضه توکن، بوترین کل دارایی ELON خود را به یک موسسه خیریه پزشکی غیرانتفاعی برای تحقیقات افزایش طول عمر و سلامت اهدا کرده بود. طبق داده های WhaleStats، توکن ELON در حال حاضر بیشترین معامله را در بین 1000 نهنگ برتر اتریوم دارد.

البته باید اشاره کنم که تحلیل‌گران بازار ارز دیجیتال مدتی است به این نتیجه رسیده‌اند که جهش قیمت بیت کوین تا هدف 100000 دلاری برای پایان سال 2021 و ماه‌های ابتدایی 2022 منتفی است. با این حال اکثر تحلیل‌گران معتقدند که چشم‌انداز صعودی بلندمدت بیت کوین همچنان دست‌نخورده باقی مانده است. به گزارش کوین‌ تلگراف، معامله‌گرانی که معتقد بودند تا پایان سال 2021 بیت کوین به قیمت 100000 دلار خواهد رسید، با این واقعیت کنار آمده‌اند که ممکن است هیچ افزایش قیمتی هم‌زمان با کریسمس و پایان سال وجود نداشته باشد. در حال حاضر، این رویای دست ‌نیافتنی جای خود را به امیدهای ممکن‌تر داده است و معامله‌گران امیدوارند برترین ارز دیجیتال بازار حداقل با قیمتی بالای 50000 دلار سال میلادی را به پایان برساند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیگنال ارز دیجیتال سامانه ثنا قوه قضاییه