واکنش مثبت بورس به اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری | دیلی سیگنال 29 خرداد

برخلاف افزایش فشار فروش در روز چهارشنبه، بازار امروز در فاز مثبت کار خود را آغاز کرد و تا پایان شاخص کل با 1.25درصد افزایش به 1.161میلیون واحد رسید. شاخص هم‌‌وزن نیز بعد از چندین روز متوالی حرکت در مسیر نزولی بالاخره موفق شد بر خلاف جهت حرکت کرده و 0.06 درصد رشد را ثبت کند. 

احتمالا اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری جو آرامتری را در بازار سهام سبب شود. باید دید در نتیجه این اتفاق سیاسی مهم برای کشور بازار سرمایه به چه سمت و سویی گرایش پیدا خواهد کرد. این قضیه از دو بعد قابل بررسی است:
1- اینکه با تعیین رئیس جمهور آینده درصدی از نااطمینانی‌ها کاهش خواهد یافت
2- برنامه اقتصادی و سیاسی وی چه چشم اندازی را برای سرمایه گذاران ترسیم خواهد کرد.

رادیو سیگنال در شنوتو و کست‌باکس با آخرین و مهمترین تحولات بازار سرمایه میزبان شماست.

دیدگاه رئیس جمهور جدید در دستیابی به توافقات برجامی اهمیت بالایی در تصمیم سرمایه‌گذاران خواهد داشت. در صورت انتخاب ابراهیم رئیسی با توجه به اعتقاد وی در تکیه بر توان داخلی احتمالا توافقات برجامی پیشروی کندی داشته باشد و یا شاید حتی از دسترس خارج شود.
از طرف دیگر شنیده ها حاکی از تعویق مذاکرات به زمان شروع به کار دولت آینده است. که اولین پیامد آن افزایش قیمت دلار خواهد بود. در اولین بازتاب انتخابات و در نخستین ساعات بعد از پایان رای‌گیری، شاهد بازاری سبز و افزایش قیمت دلار بودیم.

در بخش اول برنامه ی امروز دیلی سیگنال به همراه آقای سامان منتظری ،رئیس هیئت مدیره شرکت رادمان سرمایه به بررسی اوضاع این روزهای بازار پرداختیم. همچنین ایشان ضمن اشاره به روی کار آمدن آقای سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور دوره سیزدهم ، توضیحاتی در خصوص نرخ دلار در داخل کشور و روند قیمتی کامادیتی ها در خارج از کشور، بیان فرمودند.

رصد لحظه‌ای و تحلیل روند روزانه بازارهای مالی در کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال

در بخش دوم برنامه به همراه آقای رسول خدادوست کارشناس و پژوهشگر اقتصادی، به بررسی آمار بانک مرکزی در خصوص رشد اقتصادی در سال 99 پرداختیم. 
با انتشار آمار مربوط به رشد اقتصادی توسط بانک مرکزی ایران، پرونده تولید در سال 1399 رسما بسته شد. مطابق آمار مذکور، رشد اقتصادی در سال 99 معادل 3.6 درصد بوده؛ درحالیکه همین رقم در سال 98 معادل منفی 6.5 درصد بوده است.

در برنامه امروز جزئیات آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی به بحث و بررسی گذاشته شد. در همین خصوص، به همراه کارشناس مربوطه، ابتدا تصویر کلان رشد اقتصادی ایران در دهه 90 مورد بررسی قرار گرفت و در ادامه رشد اقتصادی ایران در سال گذشته به تفکیک رشته فعالیت‌های مختلف و همچنین در فصول مختلف سال 99، به بحث گذاشته شد.
مطابق آمار بانک مرکزی، بخش خدمات در سال 99 به طور متوسط رشد صفر درصد را تجربه کرده و کمترین رشد را در میان زیرمجموعه‌های اقتصادی به خود اختصاص داده است. بیشترین رشد نیز معطوف به گروه نفت بوده است. دلیل این امر را باید در افزایش قابل توجه فروش نفت ایران بعد از روی کار آمدن بایدن جستجو کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
وبینار پیش‌بینی ۵ بازار مالی

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
30 مهر 1400