سبزپوشی سیمان‌سازان در روز سرخ بازار سهام | دیلی سیگنال 23 خرداد 1400

بورس امروز هم کار خود را متعادل و منفی به پایان رساند. به طوری که شاخص کل با افت 3668 واحدی (معادل 0.32 درصد) مواجه شد و به کانال 1میلیون و 141 هزار واحدی رسید و شاخص هم‌وزن هم به همین میزان یعنی 0.32 درصد عقب نشینی داشت.

امروز هم شاهد رکودی نسبی در بازار بودیم. به طوری که ارزش معاملات خرد حدود 2800 میلیارد تومان بود که نسبت به معاملات هفته قبل عدد جالب توجهی به نظر نمی‌رسد. 

به اعتقاد اغلب کارشناسان این رکود جدید بورس تحت تاثیر دو متغیر کلان برای اقتصاد کشور یعنی برجام و رئیس جمهور بعدی رخ داده است. طبق آخرین اظهارات مقامات مذاکره‌کننده بعید است برجام طی یک هفته آینده به نتیجه برسد. اما تا پیش از رای‌گیری انتخابات تنها ۳ روز کاری دیگر باقی مانده است. به نظر می‌رسد از شنبه یکشنبه هفته آینده و بعد از مشخص شدن رئیس جمهور بعدی کشور یکی از این ابهامات حذف و بورس با قدم‌هایی مطمئن‌تر در مسیر بعدی خود قرار بگیرد.

در برنامه ی امروز دیلی سیگنال به همراه آقای ایمان خاکپزان ، تحلیلگر و معامله گر کارگزاری امین سهم به بررسی صنعت سیمان پرداختیم و ایشان ضمن اشاره به پتانسیل های این صنعت ، سهم هایی که به نظر ایشان قابلیت سود آوری بیشتری داشتند را معرفی نمودند.

همچنین در بخش دوم هم با آقای احسان چرمگی کارشناس بازارهای جهانی ، به بررسی آخرین تحولات این بازارها در هفته ی اخیر پرداختیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار و مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • امیر تحریری

    با سلام، خسته نباشید
    بنظرم ارتباطی که مشکل فنی داره دلیلی نداره بار گذاری بشه رو اعصاب بره، بهر صورت از خدماتی که ارائه میدید در جهت آگاهی سرمایه‌گذاران پیشاپیش ممنونم

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
9 مرداد 1400