کند شدن رشد شاخص پس از فتح کانال 1.3 میلیون واحدی؟

امروز بازار سهام درحالی کار خود را آغاز کرد که همچنان میزان عرضه‌ها در سطح بالایی قرار داشت، به طوری که شاخص کل در مدار منفی کار خود را آغاز کرد اما در ادامه، میزان تقاضا شدت گرفت ولی این روند تا پایان بازار ادامه نیافت و شاخص در انتهای بازار کمی پایین تر از روز گذشته قرار گرفت. سطح مقاومتی 1.3 الی 1.311 میلیون برای این شاخص اهمیت بالایی دارد به طوری که در 5 ماه گذشته قادر به شکست آن نبوده است. در صورت غلبه بر این مقاومت با اطمینان بیشتری می‌توان به پایان فاز ریزشی و رکودی بورس امیدوار بود.

عوامل محرک بازار مانند قیمت دلار، برجام و انتظارات تورمی همچنان پابرجا هستند. اما به نظر می‌رسد عوامل بنیادی مانند سودآوری و بازدهی خوب شرکت‌ها، برگزاری مجامع سالانه و تقسیم سود و درنهایت کاهش P/E سهم‌ها و صنایع مختلف از دیگر نکات مهمی هستند که فعالان بازار به آن توجه دارند.

رادیو سیگنال در شنوتو و کست‌باکس با آخرین و مهمترین تحولات بازار سرمایه میزبان شماست.

در چند هفته گذشته که موج صعودی جدیدی در بازار آغاز شده است، ابتدا سهم‌های بزرگ بودند که در مدار سبز قرار گرفتند و کم کم این روند به کل بازار سرایت کرده و در نهایت سبب کاهش و رهایی بیشتر نمادهای کوچک از صف‌های فروش شده است. کاهش شدید قیمت نمادها، به همراه کاهش P/E بازار سهام، یکی از انگیزه‌های ورود و سرمایه‌گذاری در بورس است. همچنین پیش‌بینی سود شرکت‌ها خبر از بهبود اوضاع آن‌ها در آینده دارد. بنابراین به نظر می‌رسد این روند به همراه شفافیت بیشتر شرایط سیاسی کشور، محرک لازم برای حرکت و خلاصی از فاز ریزشی 10 ماهه بورس را فراهم کرده است.

از نکات قابل توجه امروز گروه سیمانی بودکه در چند ماه اخیر مشمول طرح حذف قیمت‌گذاری دستوری و عرضه در بورس کالا شده‌اند و در روز گذشته تمایل به عرضه تمامی محصولات این گروه در بورس کالا و حذف واسطه‌ها اعلام شد. از دیگر نکات قابل توجه، صنایع کوچک بودند که توجه سهامداران را جلب کرده و شاهد تحرکات مثبت در آنها بودیم به گونه‌ای که نه تنها، اکثر نمادهای این گروه‌ها سبزپوش شدند بلکه ارزش معاملات بالایی نیز در بعضی از آن‌ها دیده میشد.

در برنامه امروز دیلی سیگنال به همراه آقای محمد مهدی دهقان پور، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه به بررسی وضعیت تکنیکالی شاخص کل و صنایع برتر بازار پرداختیم.
ایشان شاخص صنایع فلزی، معدنی ، شیمیایی و دارویی را از منظر تکنیکال مورد ارزیابی قرار دادند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
9 مرداد 1400