سایه انتخابات بر سر بازارهای داخلی | دیلی سیگنال 17 خرداد

اولین روز کاری هفته جاری در بازار سرمایه در حالی آغاز شد که جو عمومی فعالان بازار به عنوان برشی از جامعه، تحت تاثیر حال و هوای انتخاباتی قرار دارد. اولین مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری در حالی با موضوع اقتصادی برگزار گردید که حتی یک سوال دقیق با محوریت بازار سرمایه و وضعیت پیش آمده در آن در مدت اخیر پرسیده نشد و صرفا همراه با وعده‌های انتخاباتی پایان پذیرفت.

باتوجه به اینکه در هفته گذشته شاهد رشد چشم‌گیر ارزش معاملات نسبت به مدت اخیر بوده‌ایم، می‌توان امیدوار بود که در صورت تداوم این روند شاخص کل بتواند روند صعودی را ادامه دهد.

روند روزانه و رصد لحظه‌ای انواع بازارهای مالی در کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال

نکته مثبت دیگر در رابطه با هفته گذشته برآیند منفی، ورود و خروج پول از صندوق‌های درآمد ثابت بود و حدودا ۱۰۰ میلیارد تومان پول در جریان معاملات هفته گذشته از این صندوق‌ها خارج گردید.
از دیگر نکاتی که می‌توان به آن اشاره نمود عرضه سیمان و تایر برای اولین بار در بورس کالا است که می‌تواند چشم‌انداز روشنی را برای آن‌ها در راستای رهایی از بند قیمت‌گذاری دستوری متصور بود. برخی صنایع هم همچون شکر، دارو و شوینده که اخیرا افزایش نرخ گرفته‌اند، می‌توانند سبب بهبود شرایط حاکم بر قیمت‌گذاری در کشور شوند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار و مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
22 خرداد 1400