ادامه‌ افت فرسایشی شاخص‌ها | دیلی‌سیگنال

بورس امروز هم طبق معمول روزهای اخیر در مدار منفی معاملات قرار گرفت و شاهد عقب‌نشینی شاخص‌ها بودیم. به طوری که شاخص کل 13 هزار واحد (معادل 1 درصد) افت داشته و شاخص هم‌وزن هم با افت0.27 درصدی مواجه شده است.
به نظر می‌رسد علت اصلی افت این روزهای بورس تهران افزایش اقبال‌ها به احیای برجام و به تبع آن افت قیمت دلار است.

البته فرضیه‌های مختلفی در خصوص تاثیر برجام بر بورس وجود دارد ولی به طور کل به نظر می‌رسد روند ریزشی قیمت دلار عامل اصلی افزایش فشار بر بورس است.

امروز ارزش معاملات خرد باز هم بدتر شد و تنها 1.7 هزار میلیارد تومان معامله شد.

تحلیل تکنیکال انواع بازارهای مالی در سایت و اپلیکیشن سیگنال

شیمیایی و دارویی ها پرمعامله‌ترین صنایع بازار بودند . در بین نمادها هم برکت و رافزا بیشتر از همه معامله شدند.
حقیقی‌ها امروز هم در سمت فروش فعال‌تر بودند. به طوری که خروج پول حقیقی به 618 میلیارد تومان رسید. 

در برنامه ی امروز با حضور آقای برزو حق شناس ، تحلیلگر کارگزاری آتی ساز بازار به مهم ترین تحولات این روزها یعنی برجام ، سند همکاری ایران و چین و همچنین انتخابات پرداختیم.

در همین راستا ایشان بازار را شبیه بازار در سال 93 توصیف کردند و انتقاداتی از قانون دامنه نوسان نیز مطرح کردند. در مورد بازار ارزهای دیجیتال هم که این روزها رقیب جدی برای بازارهای مالی است، این نکته را یادآور شدند که شرط ورود در هر بازاری آموزش در آن حوزه است.

در بخش دوم برنامه امروز هم با آقای احسان چرمگی کارشناس بازارهای جهانی در خصوص اتفاقات هفته ی اخیر در بازارهای جهانی صحبت کردیم. ایشان روند طلا و نفت را در کوتاه مدت نزولی و در بلند مدت صعودی ارزیابی کردند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار و مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
21 فروردین 1400