دلایل ریزش قیمت بیت کوین | 18 شهریور 1400

بیت کوین در روز هفتم سپتامبر دومین ریزش بزرگ خود در طول سال 2021 را تجربه کرد و با 19 درصد ریزش، بازار آلتکوین ها را نیز قرمز پوش کرد. دلایل مختلفی برای این ریزش مطرح شده است که در این ویدئوی تحلیلی به توضیح آنها می پردازیم.

دیتای آنچین نشان می دهد که فروشنده های اصلی بیت کوین در چند روز گذشته، سرمایه گذارانی بوده اند که مدت زمان کمتری در این بازار بوده اند. و سرمایه گذاران میان مدت و بلند مدت (هودلرها) نقش چندانی در این ریزش نداشته اند. این موضوع می تواند تا حد زیادی از استرس ادامه فشار فروش در بازار بکاهد. اگرچه ریزش 19 درصدی قیمت در طول یک روز، به خودی خود می تواند تا چند روزی قیمت بیت کوین را وارد محدوده رنج کند. در صورتی که قیمت بتواند حمایت موینگ 200 روزه را حفظ کند، می توان تارگتهای بالاتری را برای قیمت در طول دو هفته آینده متصور بود. از طرف دیگر حفظ این حمایت استقبال خریداران از بازار آلتکوینها را به دنبال خواهد داشت.

برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

دولت ال سالوادور نیز که بیت کوین را به عنوان پول رسمی خود پذیرفته است با اعلام خبر سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال سرو صدای زیادی به پا کرده است و ادوارد اسنودن، کارمند سابق CIA پیش بینی می کند که این روند در مورد دولتهای دیگر دنیا نیز ادامه خواهد یافت و موج جدیدی را ایجاد خواهد کرد.

ماینرها نیز که در طول چند ماه گذشته عمدتا فراز و فرودهای زیادی را تجربه کرده بودند، از فروشنده های اصلی بازار در روزهای اخیر بوده اند.

اما برای سرمایه گذاری در بازار به این نکته توجه داشته باشید که همانطور که در نمودار قیمت آلتکوین ها در طول چند روز گذشته شاهد بودیم، از دست دادن حمایت فعلی بیت کوین و ریزش های بیشتر، قطعا ریزش شدیدتر آلتکوینها را به دنبال دارد. لذا برای سرمایه گذاری در بازار آلتکوین ها حتما حد ضرر برای معاملات خود در نظر بگیرید.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه

جهت مشاهده نمودار بالا با کیفیت بالاتر اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر تراکم قیمت در تایم فریم یک ساعته نشان می دهد که در کوتاه مدت می توان انتظار پامپ قیمت تا محدوده های 48 هزار دلار و ریزش های شدیدتر تا 42 هزار دلار را داشت. این موضوع اثر بیشتر خود را در بازار آلتکوینها خواهد داشت. لذا مجددا تاکید می شود از قرار دادن حد ضرر در بازار فراموش نکنید.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم یک ساعته

جهت مشاهده نمودار بالا با کیفیت بالاتر اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
وبینار پیش‌بینی ۵ بازار مالی

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
6 آبان 1400