داستان بیت کوین و بازار خرسی

داستان بیت کوین و بازار خرسی

امروز در سیگنال با هم به بررسی این موضوع می‌پردازیم، که آیا واقعا بیت کوین و اتریوم وارد یک روند خرسی چند ساله شده‌اند یا اینکه این روند خرسی، صرفا یک روند اصلاحی می‌باشد و ما می‌توانیم مجددا شاهد برگشت روزهای سبز به این بازار باشیم.

کاربرد بلاک چین

باید این نکته را به یاد داشته باشیم که در حال حاضر بلاک چین کاربردی گسترده در دنیای امروزی ما پیدا نکرده و همینطور بیت کوین هنوز به عنوان پول رایج در بسیاری از کشورها استفاده نمی‌شود، بسیاری فقط بیت کوین را می‌خرند تا بتوانند آن را در قیمت‌های بالاتری به فروش برسانند و سود خوبی از این بازار کسب کنند.

نگاهی به چارت

برای پاسخ دادن به سوال بالا، ابتدا نیاز داریم به چارت بیت کوین و اتریوم نگاهی بیاندازیم و نحوه ساختار بندی و محدوده‌های مهم عرضه و تقاضا را در آن مشخص کنیم؛ مشخص کردن این محدوده‌ها به ما دید بهتری از نحوه خرید و فروش نهنگ‌های بازار می‌دهد و با داشتن چنین دیدی، دیگر طعمه آن‌ها نخواهیم شد.

تغییر روند

بسیاری از ما این موضوع را شنیده‌ایم که زمانی که همه ما در ناامیدی کامل به سر می‌بریم، روند از نزولی به صعودی تغییر می‌کند و هم‌چنین زمانی که در اوج امیدواری هستیم و حاضر به پذیرش حقیقت نمی‌باشیم، روند از صعودی به نزولی تغییر پیدا می‌کند؛ اما آیا تا به حال چنین موضوعی را به چشم خود دیده یا تجربه کرده‌ایم؟!

سوءاستفاده

بهتر است به دو چارت زیر که متعلق به بیت کوین و اتریوم است نگاهی انداخته، تا کاملا به درک درستی از این موضوع برسیم:

نمودار روزانه ارز دیجیتال بیت کوین ( BTC )

نمودار روزانه ارز دیجیتال بیت کوین ( BTC )
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

نمودار بالا، روند حرکتی بیت کوین در تایم فریم روزانه را نشان می‌دهد؛ می‌دانیم بعد از شکست سقف، این محدوده از مقاومت تبدیل به حمایت می‌شود و با پولبک به آن می‌توانیم خرید خود را تکمیل کنیم؛ اما این فقط قسمتی از آموزش‌های اشتباهی است که در بین کاربران عادی فراگیر شده و این دقیقا همان نکته‌ای است که نهنگ از آن سوءاستفاده می‌کنند و دقیقا بعد از یک شکست و پولبک به سطح، ریزش شارپی پدید‌ می‌آید که در همان چند دقیقه اول، بسیاری را از بازار خارج و به اصطلاح لیکویید می‌کند و بسیاری دیگر را در ضرر سنگین فرو می‌برد.

همین نکته و چنین سوءاستفاده‌ای از کاربران عادی در چارت اتریوم نیز مشخص است:

نمودار روزانه ارز دیجیتال اتریوم ( ETH )

 نمودار روزانه ارز دیجیتال اتریوم ( ETH )
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با نگاهی به چارت اتریوم، دقیقا به همان نکاتی که در چارت بیت کوین گفته شد پی می‌بریم و می‌بینم دقیقا بعد از یک پولبک و ایجاد امیدواری، نهنگ شروع به سوءاستفاده از کاربران عادی می‌کنند و مارکت کولپس می‌کند.

اکنون می‌توانیم به درک بهتری از نحوه ایجاد تغییر روند در مارکت برسیم و در ادامه با بررسی همین موضوع می‌توانیم مناطق مهم با پتانسیل بالا برای تغییر روند را پیدا کنیم؛ پس در ادامه همراه ما باشید.

ریشه‌یابی مشکل

بسیاری از افرادی که به بازارهای مالی ورود می‌کنند، تحلیل تکنیکال بلد نیستند و فقط با حرف دیگران یا خبرها شروع به خرید و فروش می‌کنند؛ تعدادی از این افراد یا اعتقادی به تحلیل ندارند یا وقت گذاشتن و یاد گرفتن آن را ارزشمند نمی‌دانند این دسته از افراد، حاضرند تمام سرمایه خود را در بازار از دست بدهند اما هیچ وقتی را صرف تحلیل و زحمت دادن به خود نکنند؛

دسته‌ای دیگر از افراد نیز با آموزش‌های غیر اصولی و اشتباه دست و پنجه نرم می‌کنند، آموزش‌هایی که فراگیر شده و بسیاری از آن استفاده می‌کنند، در اکثر موارد راه درست را به این افراد نشان نمی‌دهد و فقط آن ها را تبدیل به طعمه‌ای لذیذ برای نهنگ‌ها می‌کند.

اما روند نزولی مارکت چه‌زمانی تغییر می‌کند؟!

 اما روند نزولی مارکت چه‌زمانی تغییر می‌کند؟!
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در همان نمودار از بیت کوین، سعی کردیم محدوده‌هایی که اکثر فعالین مارکت به عنوان حمایت در نظر می‌گیرند به شکل محدوه‌های سبز رنگ مشخص کرده و باهم بررسی کنیم؛

اولین نکته‌ای که با یک نگاه کلی به این محدوده‌ها متوجه آن می‌شویم این است که، بیت کوین زمانی که به یک محدوده حمایتی سیز رنگ می‌رسد کمی آرام می‌گیرد و شاید این همان آرامش قبل طوفان باشد و دقیقا بعد از آن این سطوح با قدرت به سمت پایین شکسته می‌شوند به صورتی به کمتر کسی فرصت فروش را می‌دهند.

ناامیدی

درست در زمانی که بسیاری از فعالین مارکت بعد از دست رفتن سطوح حمایتی در حال فروش می‌باشند، نهنگ‌ها شروع به خرید می‌کنند و بسیاری را از روند صعودی جا می‌گذارند و در زمانی که اکثر فعالین به شکست سقف و صعود بیشتر فکر می‌کنند، بازار روند نزولی خواهد گرفت.

تفکر نهنگی

محدوده‌هایی که با خط سیاه مشخص شده، تفکر نهنگ‌های بازار را به شما نشان می‌دهد، پس اگر بخواهیم خیلی خوشبینانه به این موضوع نگاه کنیم، می‌توانیم انتظار برگشت و تغییر روند را از همین محدوده به سمت بالا را داشته باشیم، اما به احتمال زیاد محدوده حمایت بعدی درقیمت 29هزار دلار نیز خواهد شکست و زمانی که اکثر فعالین بازار با ترس شدید در حال فروش بیت کوین های خود می‌باشند، نهنگ ها در محدود‌های مشخص شده با خط مشکی، شروع به انباشت آن می‌کنند و هم‌چنین اجازه نخواهند داد که بیت کوین به محدود‌های حمایتی بعدی برسد.

نگاهی به چارت اتریوم ( ETH ) نیز چنین موضوعی را به ما اثبات می‌کند:

نگاهی به چارت اتریوم ( ETH ) نیز چنین موضوعی را به ما اثبات می‌کند:
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با یک نگاه به چارت اتریوم ( ETH ) نیز دقیقا متوجه همان نکاتی که در خصوص بیت کوین گفته بودیم، می‌شویم؛

محدوده‌های سبزرنگ که مورد توجه اکثر فعالین مارکت است شکسته می‌شود و محدوده‌های با تفکر نهنگی، بیشترین درصد سود را حتی در صورت شکسته شدن، نصیب معامله‌گران خود می‌کند.

با در نظر گرفتن یک سناریو خوشبینانه، اتریوم ( ETH ) می‌تواند از همین محدوده تغییر روند خود را آغاز کند، اما برای اینکه اکثر فعالین مارکت در تله نهنگ‌های بازار گرفتار شوند، به احتمال بسیار زیاد سطح حمایتی 1700 دلاری، که مورد توجه اکثر فعالین مارکت نیز است، از دست خواهد رفت و بعد از آن می‌توانیم شاهد انباشت اتریوم توسط نهنگ‌ها و تغییر روند از محدوده مشخص شده با خط مشکی باشیم.

راه‌حل

امروز باهم به بررسی دو ارز دیجیتال مهم مارکت کریپتوکارنسی در بازار خرسی پرداختیم، متوجه شدیم که چقدر راحت تعداد زیادی از فعالین بازار به واسطه آموزش ندیدن یا آموزش‌های اشتباه، گرفتار تفکر نهنگی می‌شوند و بسیاری از آن‌ها میان وعده‌ای لذیذ برای نهنگ‌ها هستند؛ و در طرف مقابل این موضوع روشن شد که چقدر راحت کسانی که با تفکر نهنگی آشنا هستند می‌توانند حتی از نهنگ‌ها سواری بگیرند و همراه آن‌ها با مارکت جلو بروند.

خبر خوب

مجموعه سیگنال در همین راستا تصمیم به برگزاری کلاس‌های آموزشی تحلیل تکنیکال توسط اساتید باتجربه و برجسته گرفته، در این کلاس ها ما مرحله به مرحله با علم تحلیل تکنیکال آشنا می‌شویم و یاد می‌گیریم که در هربازاری چگونه رفتار کنیم و سرمایه خود را مدیریت کنیم؛ و چطور متوجه تفکر بزرگان و نهنگ‌های بازار شویم و از آن‌ها در مارکت سواری بگیریم.

هم‌چنین با توجه به ماهیت بازار کریپتوکارنسی و عدم آشنایی بسیاری از مردم با بیت کوین و اصطلاحات بلاک چین و دنیای کریپتوکارنسی، مجموعه سیگنال در چند ماه آینده تصمیم به برگزاری دوره آموزشی 0تا100 ارز های دیجیتال را گرفته، به صورتی که در انتهای دوره شما با تمام مفاهیم و اصطلاحات را فرا خواهید گرفت و قادر به تشخیص پروژه‌های خوب، از همان روزهای اول مانند سولانا خواهد بود.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در این خصوص اَپ و شبکه‌های اجتماعی سیگنال را در چند هفته آینده دنبال کنید.

پرسش و پاسخ

نظر شما چیست؟!

چرا اکثر فعالین مارکت، خوراک نهنگ‌ها می‌شوند؟!

آیا شما برای فعالیت در بازار آموزش دیده‌اید؟!

منتظر نظرات زیبای شما عزیزان زیر همین پست هستیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • سلام دوست عزیز
   ممنون از همراهی شما
   به زودی این ارز دیجیتال به لیست ارزهای سیگنال اضافه خواهد شد

  • با سلام دوست عزیز، شما می‌توانید با نصب اپلیکیشن سیگنال بر روی تلفن همراه خود از آموزش ها و وبینارها استفاده نمایید.

   • سلام من الان بخام اندازه 1ملیون بیت کوئین بخرم امکان داره؟؟

   • سلام دوست عزیز
    ممنون از همراهی شما 🙏🏻
    بله شما میتوانید با مبالغ کم کسری از یک بیت کوین را خریداری کنید

 • با سلام.
  آموزش صحیح توسط اساتید مجرب و آگاه می‌تواند در افزایش دانش و سود مخاطبان ارزهای دیجیتال در داخل کشور کمک زیادی نماید و در بهبود وضعیت اقتصادی این طیف از جامعه و در نهایت افزایش سطح رفاه عمومی کمک بسیار زیادی نماید .
  پیشاپیش از این تلاش شما بی نهایت سپاس گزارم .