جهش 11 درصدی قیمت های جهانی گاز طبیعی

جهش 11 درصدی قیمت های جهانی گاز طبیعی

روز گذشته یعنی چهارشنبه قیمت های جهانی گاز طبیعی جهش بزرگی را ثبت کرد و از محدوده ی 4 دلار به عدد 4.8 دلار رسید. از عمده دلایل جهش مجدد قیمت های جهانی گاز افت سنگین شاخص دلار پس از گزارش تورمی CPI در روز گذشته بود که انتظارات تورمی را کاهش داد. در پی این گزارش و ریزش سنگین شاخص دلار اکثر کامودیتی ها رشدهای خوبی را ثبت کردند و در محدوده مثبت معامله شدند. در تصویر زیر رشد قیمت اکثر کامودیتی ها را بخاطر افت ارزش دلار مشاهده میکنید.

تحلیل تکنیکال گاز طبیعی

در نمودار داده های هفتگی زیر همانطور که مشاهده میکنید قیمت پس از اوج گیری تا سقف 6.4 دلار وارد فاز اصلاحی شد و به روی حمایت خط مورب آبی و محدوده 4 دلاری ریزش داشت. در هفته گذشت قیمت در یک محدوده ی رنج بسر میبرد و پس از اتفاقات دیروز مجدا از فاز تراکمی خارج شد و صعود کرد. در صورت ادامه رالی صعودی قیمت میتواند تا سطح هدف در 4.9 و پس از آن تا عدد 6.4 دلاری رشد نماید.

جهت مشاهده ی نمودار هفتگی با کیفیت بهتر کلیک کنید

تحلیل نمودار از زاویه نزدیکتر

در نمودار روزانه زیر میبنید که یک الگوی بلندگو داریم که از سقف شکست انجام شده است. در صورت برگشت قیمت و پولبک به سطح شکسته شده مجددا میتوان به شروع رالی صعودی تا سطوح مقاومتی هدف بعدی در 4.9 و 6.4 دلار امیدوار بود. نکته حائز اهمیت این نکته است که مادامیکه قیمت بالای خط مورب آبی قرار گرفته روند میان مدت و بلند مدت صعودی در نظر گرفته میشود.

جهت مشاهده ی نمودار روزانه با کیفیت بهتر کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *