چشم انداز بازارهای مختلف از نگاه 5000 تحلیلگر و سرمایه گذار

چشم انداز بازارهای مختلف از نگاه 5000 تحلیلگر و سرمایه گذاردر دومین نظرسنجی اختصاصی سیگنال از 5000 کارشناس خبره و سرمایه گذار بازار ، نظر  این دو گروه را در مورد مسائل مختلف از جمله  واردات خودرو ، بهترین بازار برای سرمایه گذاری  صاحبان مشاغل ، وضعیت شاخص کل تا پایان سال ، روند آتی نرخ ارز و صنایع پیشنهادی برای سرمایه گذاری  طی  یک ماه آتی  جویا شدیم.
در ادامه نتایج این نظرسنجی را از نظر می‌گذرانیم.


رصد لحظه‌ای و تحلیل روند روزانه بازارهای مالی در کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال

به نظر شما در صورت اجرای طرح واردات خودرو، قیمت خودروهای خارجی ؟

در اولین پرسشِ این نظرسنجی  پرسیده بودیم در  صورت اجرای طرح واردات خودرو، نوسانات قیمت خودروهای خارجی به چه شکل رقم خواهد خورد؟
اکثر کارشناسان(60 درصد) و سرمایه گذاران(41 درصد) در پاسخ به این پرسش نظر به کاهش مقطعی قیمت ها داشتند.پیشنهاد شما برای وجوه مازاد صاحبان مشاغل چیست؟

پرسش دوم در مورد پیشنهاد کارشناسان و سرمایه گذاران به صاحبان مشاغل در مورد سرمایه گذاری وجوه مازادشان بود که در پاسخ به آن  اکثر کارشناسان و سرمایه گذارن اضافه کردن سرمایه به کسب و کار را پیشنهاد کرده اند.
همچنین سرمایه گذاری در بورس ، سرمایه گذاری  در بازار طلا وارز و خرید اوراق مشارکت به ترتیب رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

وضعیت شاخص کل تا پایان سال؟

نمودار شاخص کل

اکثر تحلیلگران و سرمایه گذاران در پاسخ به این پرسش نظر به پیشروی شاخص کل تا محدوده ی 1800000 واحد تا پایان سال 1400داشتنه اند.
نکته ی جالب توجه در نظرات این بخش مربوط به گزینه ی <<ثبت کف پایینتر از کف امسال(محدوده ی 1095000 واحد)>> میباشد که هیچ یک  از تحلیلگران  با آن موافق نبوده اند.

نوسانات دلار طی یک ماه آتی؟

نمودار قیمت دلار

از نظر اکثر کارشناسان و سرمایه گذاران نوسان دلار طی یک ماه آتی صعودی میباشد.
چراکه 70 درصد کارشناسان و 63 درصد سرمایه گذارن نظر به شکست مقاومت های کانال 28000 تومان  و پیشروی قیمت دلار تا کانال های 29000 و 30000 تومان داشته اند.

به نظر شما طی یک ماه آتی کدام صنایع برای سرمایه گذاری مناسب هستند؟
نکته ی جالب توجه در نظرات این بخش تغییر رویکرد کارشناسان برای یک ماه آتی نسبت به ماه اخیر میباشد.
در اولین نظرسنجی سیگنال که این پرسش را مطرح کرده بودیم اکثر کارشناسان نظر به سرمایه گذاری در صنایع ریالی طی یک ماه اخیر داشتند. اما در این نظر سنجی هر دو گروه کارشناسان و سرمایه گذاران صنایع دلاری را برای سرمایه گذاری طی یک ماه آتی مناسب تر  میدانند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
وبینار پیش‌بینی ۵ بازار مالی

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
3 آبان 1400