درخشش صندوق های طلا در بازار

درخشش صندوق های طلا در بازار

قیمت صندوق های طلا معمولا تابع قیمت سکه طلا در بازار آزاد و نرخ ارز می باشد. هر زمان نرخ برابری دلار به ریال افزایش می یابد، شاهد اوج گرفتن قیمت ها در صندوق های طلا نیز هستیم. به نظر می رسد اخبار بازارهای مالی بر افزایش قیمت طلای جهانی دلالت داشته باشد.

هراس از شیوع سویه جدید کرونا (اُمیکرون) یکی از محرک های سرازیر شدن منابع مالی به دارایی های امن نظیر طلا می باشد. برنامه‌های حمایتی کلان و انتظارات تورمی برای اقتصادهای پیشرفته از دیگر بهانه های رشد قیمت طلا در مقیاس جهانی می باشد.

صندوق های طلا، ستاره این روزهای بازار سرمایه

در هفته های اخیر بازار سهام حال و روز خوبی نداشت و با بی توجهی به نرخ دلار و ارزنده بودن قیمت سهام، همچنان در روند نزولی سیر کرد. در همین حال صندوق های طلا و سپرده های سکه طلای بانکی با افزایش قیمت مواجه شدند و بازدهی مثبت کسب کردند.

بازدهی هفتگی صندوق های طلا

نام صندوقنماد بورسیبازدهی هفتگیبازدهی ماهانه
صندوق طلای کیانگوهر3.9911.57
صندوق طلای مفیدعیار۳.۹۳۱۱.۴۸
صندوق طلای زرافشان امید ایرانیانزر3.8511.1
صندوق طلای لوتوسطلا3.8211.17
صندوق طلای کهرباکهربا3.4211

تحلیل تکنیکال صندوق طلا

در نمودار زیر قیمت صندوق طلای لوتوس را از نظر تکنیکی مورد بررسی قرار می دهیم. این صندوق بزرگترین صندوق طلا در بازار سرمایه می باشد. حرکات سایر صندوق های طلا در بلند مدت مشابه یکدیگر خواهد بود. در نگاه ماژور قیمت می تواند تا سقف تاریخی خود در حوالی 14000 تومان نیز رشد داشته باشد.

جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

در نگاه میان مدتی در صورتی که قیمت تا محدوده 9 هزار تومان اصلاح داشته باشد برای خریداران جذاب تر خواهد بود.

جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

در حال حاضر قیمت صندوق طلا درگیر نسبت 38 فیبوناچی می باشد که می تواند یک مقاومت در سر راه صعود تلقی شود. در صورت شکست این مقاومت هدف بعدی نسبت بعدی فیبوناچی در حوالی 10,200 تومان خواهد بود.

اگر نزول قیمت تا حدی ادامه یابد که حمایت 8000 تومان از دست برود، دیدگاه ما به روند صعودی صندوق طلا تغییر خواهد کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *