تحلیل تکنیکال شرکت بورس انرژی ایران (نماد انرژی 3) | 12 آبان ماه 1399

تحلیل تکنیکال شرکت بورس انرژی ایران (نماد انرژی 3) | 12 آبان ماه 1399

نماد انرژی 3 یکی از گران ترین نمادهای قابل معامله در بازاراوراق بهادار است که در حال حاضر هر برگه آن بیش از 350000 ریال ارزش دارد. با توجه به توسعه بورس انرژی و ورود نمادهای جدید به این بازار می توان انتظار رشد مناسبی را در آینده این سهم داشت.

با نگاهی به نمودار قیمت انرژی 3 در تایم هفتگی می بینیم که نماد در یک کانال صعودی قرار دارد. با بررسی گذشته این سهم متوجه می شویم که معمولا پس از اتمام موج صعودی، سهم در قالب یگ الگوی مثلت اقدام به اصلاح نموده و سپس به روند صعودی خود ادامه داده است. اگر اصل تکرارپذیری را در بازارهای سرمایه بپذیریم، می توان انتظار رفتاری مشابه را حال حاضر داشته باشیم.

در تایم فریم روزانه، سهم در یک کانال صعودی بلند مدت در حال نوسان است که پس از برخورد به سطح 0.75 این کانال، وارد اصلاح شد و اکنون در محدوده خط میانی این کانال قرار دارد.

از آنجایی که هیچ واگرایی در MACD و RSI مشاهده نمی شود می توان انتظار داشت که روند صعودی حفظ شود. در صورت شکست الگو مثلث به سمت بالا هدف اولیه آن را می توان سقف قبلی و در بلند مدت حرکت به سمت سقف کانال را شاهد باشیم.

اما در صورت تثبیت قیمت زیر 330000 ریال تحلیل فوق از اعتبار خارج می شود و احتمال افت بیشتر قیمت دور از انتظار نخواهد بود.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
پذیره نویسی صندوق سهامی انار

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
18 آذر 1400