بررسی و تحلیل شاخص گروه کاشی و سرامیک (مهر ماه 1399)

بررسی و تحلیل شاخص گروه کاشی و سرامیک (مهر ماه 1399)

از ابتدای سال صنعت ساختمان رشد چشمیری را تجربه کرده که باعث رونق صنایع وابسته به آن نیز شده است. صنعت کاشی و سرامیک یکی از صنایع پیشرو در کشور می باشد و هرچند حجم معاملات بالایی را نسبت به صنایع دیگر در اختیار ندارند اما شرکت های زیرمجموعه آن سود آوری بالایی دارند. با توجه به ماهیت این صنعت که در آن هزینه های عملیاتی پایین است و شرکت ها سود ناخالص مناسبی تولید می کنند، برای سرمایه گذاران می تواند جذاب باشد و از آنجایی که بیشتر بازار محصولات داخلی است تحریم ها تاثیر چندانی روی این صنایع نمی گذارند.

شرکت هایی همچون کحافظ، کلوند، کپارس، کسعدی، کترام و کساوه شاخص گروه کاشی و سرامیک راتشکیل می دهند. در این گروه نماد کپارس با قیمت حدود 109000 ریال گرانترین سهم و کلوند با قیمتی حدود 19000 ریال ارزانترین نماد می باشد.

با نگاهی به نمودار در تایم هفتگی متوجه می شویم که شاخص از سال 1397 در یک روند پرقدرت صعودی قرار دارد. پس از رسیدن به عدد 51300 در اواخر خرداد ماه وارد موج اصلاحی خود شد و در پایان این هفته با تشکیل یک کندل پر قدرت سبز رنگ فاز اصلاحی را به پایان رسانده و موج اصلی خود را در روند صعودی آغاز کرده است.

با بررسی نمودار در تایم فریم روزانه در می یابیم که می توان این روند صعودی را در داخل یک کانال بررسی کرد. شاخص پس از برخورد با خط %25 کانال اصلاح خود را به پایان رسانده و پس از شکست و پولبک به باند مقاومتی 51300 آماده صعود است.

با بررسی اندیکاتورهای MACD و RSI نیز نشانه هایی از افت روند و نزول قیمت ها مشاهده نمی شود. بنابراین می توان انتظار حرکت شاخص کاشی و سرامیک را به سمت اهداف بالاتر داشت. اولین مقاومت پیش رو خط میانی کانال خواهد بود. بنابراین با رعایت حد ضرر، شرکت های زیر مجموعه صنعت کاشی و سرامیک  گزینه های مناسبی برای بررسی خواهند بود.         

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
پذیره نویسی صندوق سهامی انار

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • سلام و خسته نباشید
    من همیشه تحلیل های برنامه شما رو در سهام و رمز ارزها و طلا و دلار دنبال میکنم واقعا عالی هستند. خواستم از شما تشکر کنم چون بینظیرید

  • سلام
    ممنونم
    من از اپلیکیشن شما استفاده میکنم و بسیار عالی است.
    امیدوارم در امور کاریتان موفق باشید.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
18 آذر 1400