تحلیل شاخص دلار (DXY) | هفته چهارم مهرماه

تحلیل شاخص دلار (DXY) | هفته چهارم مهرماه

در هفته های گذشته اکثر سیاستمداران بانک مرکزی آمریکا بر این عقیده بوده اند که کاهش خرید اوراق قرضه از ماه آینده میتواند آغاز گردد و این امر باعث پیشخور شدن تحولات ناشی از این تصمیم از جمله قوی شدن شاخص دلار و افزایش بازده اوراق شود.

از طرفی بایدن رییس جمهوری آمریکا نتوانست نظر سیاستمداران کنگره را برای بسته حمایتی 3.5 تریلیون دلاری جلب نماید.

روند روزانه و رصد لحظه‌ای انواع بازارهای مالی در کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال

وی در این باره افزود احتمالاً امسال نمی‌توانیم لایحه 3.5 تریلیون دلاری را دریافت کنیم و قصد داریم مبلغی کمتر از آن دریافت کنیم، اما من سعی می‌کنم در مورد این موضوع مذاکره کنم.

از دید سیاستمداران و مسئولین بانک مرکزی این کشور اوضاع اقتصاد این کشور خوب بوده و داده های تورمی تحت کنترل است و نیازی به تصویب بسته های جدیدتر وجود ندارد.

تحلیل تکنیکال شاخص دلار

در نمودار داده های روزانه شاخص دلار قیمت زیر سطح مقاومت کلیدی 94.60 در حال نوسان است و در حال تشکیل یک الگوی اگزاشن میباشد. با توجه به موارد فاندامنتال در صورتیکه قدرت خریداران دلار آمریکا بر فروشندگان غلبه کند با شکست از سقف این الگ شاهد صعود مجدد این شاخص به محدوده های بالاتر در 96.00 و 97.50 خواهیم بود.

با احتمال کمتر در سناریوی نزولی در صورت شکست از کف اگزاشن و از دست رفتن سطح حمایتی 93.60 میتوان به ریزش این شاخص به سطوح پایینتر تا عدد 91.80 امید داشت.

نمودار روزانه شاخص دلار

تحلیل تکنیکال شاخص دلار
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
پذیره نویسی صندوق سهامی انار

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • خیلی عالیه خوشحالم که تو بخش فارسی یه اپکیشن خوب و قوی داریم تشکر از تیم خبری تون

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
16 آذر 1400