تحلیل شاخص دلار آمریکا (DXY)

تحلیل شاخص دلار آمریکا (DXY)

تحلیل بنیادی:

بازده اوراق قرضه 5 ساله آمریکا صبح امروز اول هفته با گپ مثبتی باز شده است که ادامه این روند و ترکیب آن با آمار مثبت داده های NFP (بخش خدمات غیرکشاورزی) میتواند باعث قدرت گرفتن دلار وسنتیمنت صعودی برای این ارز جهانی شود.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در تلاش برای تصویب بسته حمایتی 2 تریلیون دلاری دیگری است که البته این بار راه سختی در پیش دارد زیرا مثل دفعات قبل نمیتواند خود سرانه عمل کند و به رای اعضای مجلس در حزب مخالف یعنی دموکرات ها نیاز دارد. در پی آمار خوب NFP رشد تورم میتواند تشدید بشود و این خبر میتواند تاثیر مثبتی روی دلار بگذارد که البته این امر در کوتاه مدت صادق است ولی در بلند مدت همچنان روند دلار نزولی است.

تحلیل تکنیکال:

از دید نمودار تحلیل تکنیکال شاخص دلار در تایم فریم هفتگی میبینید که روند صعودی شاخص دلار شکسته شده و در حال اصلاح قیمت به سمت بالا میباشد. در پی این اصلاح قیمت میتواند تا سطوح مقاومتی در 94.70 و حتی 96.10 واحد بالا بیاید و پس از آن به روند اصلی خود برگردد و ریزشی شود. در نمودار روزانه نیز از زاویه نزدیکتر میتوان در یافت که پس از شکت الگوی کنج قیمت میتواند به اندازه 50 الی 61.8 درصد موج نزولی به راه افتاده به سمت بالا اصلاح کند و پس از آن یک بازگشت به روند داشته باشد.

در صورت عبور از محدوده ی 90.10 واحدی و ادامه مومنتم صعودی تحلیل قبلی مردود شده و میتوان به تغییر روند امید داشت.

سطوح هدف برای ریزش دلار تا محدوده های 87.20 و 83.32 میتوان در نظر گرفت.

تحلیل شاخص دلار آمریکا (DXY)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
تحلیل شاخص دلار آمریکا (DXY)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها و اخبار بازارهای جهانی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
31 فروردین 1400