تحلیل تکنیکال شاخص تسلط بیت کوین (7 فروردین ماه 1399)

تحلیل تکنیکال شاخص تسلط بیت کوین (7 فروردین ماه 1399)

شاخص تسلط بیت کوین (BTC.D) سهم بیت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد. این شاخص در بین سالهای 2009 تا 2013 نزدیک به 100 درصد بوده است.

برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال (Signal_Cryptocurrencyworld) مراجعه کنید.

توماس هلر، مدیر توسعه ابر استخر ماینینگ F2Pool، اخیرا در مصاحبه‌ای اظهار داشته است که بسیاری از استخراج کنندگان آلتکوین‌ها، تمام عواید خود را به بیت‌کوین تبدیل می‌کنند.

همانطور که اشاره شد، شاخص تسلط بیت‌کوین سهم بیت‌کوین از بازار ارز دیجیتال را نشان می‌دهد. در زمانی که آلت‌کوین‌ها ارزش خود را نسبت به بیت‌کوین از دست می‌دهند، این شاخص افزایش می‌یابد و بالعکس.

تحلیل تکنیکال شاخص تسلط بیت کوین (7 فروردین ماه 1399)
نمودار شاخص تسلط بیت کوین در تایم فریم هفتگی | مشاهده نمودار با کیفیت بالا

با بررسی نمودار شاخص تسلط در تایم فریم هفتگی ملاحظه می‌شود که شاخص در دو سال گذشته در روندی صعودی قرار داشته و برای سرمایه‌گذارانی که ارز دیجیتال نگهداری می‌کنند، ذخیره بیت‌کوین سود بیشتری را به دنبال داشته است. در طول چند هفته اخیر، وضعیت آشفته بازارهای جهانی باعث نوسانات شدید در بازار ارزهای دیجیتال شده است. آلتکوین‌ها سال 2020 را طوفانی آغاز کردند و بسیاری از آنها رشد بیش از 100 درصد را در دو ماهه اول سال تجربه کردند. شاخص تسلط بیت‌کوین تا کف کانال صعودی دو ساله خود و سنکو اسپن B، ریزش داشت اما در ادامه با ریزش بازارهای جهانی، آلت‌کوین‌ها افت بسیار سنگینی مواجه شدند و برخی، کف قیمتی دو سال اخیر خود را نیز شکستند.

با بررسی نمودار بیت کوین دامیننس در تایم فریم روزانه شاهد کراس چیکو اسپن و قیمت، کراس تنکن سن و کیجن سن و در نهایت عبور قیمت از سد کومو هستیم. مکدی نیز مثبت است که مجموع این عوامل نشان می‌دهد در حال حاضر بیت‌کوین نسبت به آلت‌کوینها دست بالاتر را دارد.

تا زمانی که شاخص در روند صعودی خود قرار دارد کماکان نگهداری بیت‌کوین نسبت به آلت‌کوین‌ها توصیه می‌شود. اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که بازار ارزهای دیجیتال نوسانات قیمتی تندی دارد و به محض تغییر روند بیت کوین دامیننس باید آماده برای تغییر سرمایه‌گذاری خود از بیت‌کوین به سمت آلت‌کوین‌ها باشید.

تحلیل تکنیکال شاخص تسلط بیت کوین (7 فروردین ماه 1399)
نمودار شاخص تسلط بیت کوین در تایم فریم روزانه | مشاهده نمودار با کیفیت بالا
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
25 فروردین 1400