دانلود اپلیکیشن

تحلیل تکنیکال شاخص تسلط بیت کوین (21 اسفند ماه 1398)

تحلیل تکنیکال شاخص تسلط بیت کوین (21 اسفند ماه 1398)

شاخص تسلط بیت کوین (Bitcoin Dominance) نسبت مارکت بیت‌کوین به مارکت کلی بازار ارزهای دیجیتال است. این شاخص در بین سالهای 2009 تا 2013 نزدیک به 100 درصد بوده است.

برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال (Signal_Cryptocurrencyworld) مراجعه کنید.

سرمایه‌گذاران می‌بایست به این نکته توجه کنند که ممکن است قیمت بیتکوین پایین برود اما شاخص تسلط بیت‌کوین تغییری نکند و یا حتی افزایش بیابد. خاصه اینکه در دو سال گذشته در زمان ریزش قیمت بیتکوین، آلتکوین‌ها ریزش بیشتری را تجربه کرده‌اند و سهم بیت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال افزایش یافته است.

تحلیل تکنیکال شاخص تسلط بیت کوین (21 اسفند ماه 1398)
نمودار شاخص تسلط بیت کوین در تایم فریم هفتگی | مشاهده نمودار با کیفیت بالا

با بررسی نمودار شاخص تسلط بیت‌کوین در تایم فریم هفتگی مشاهده می‌شود که این شاخص در زمان رشد شدید قیمت ارزهای دیجیتال در سال 2017 کاهش شدیدی داشته و پس از آن طی دو سال اخیر با واگرایی صورت گرفته در کف کانال نزولی خود، در قالب یک کانال صعودی افزایش یافته است.

همانطور که ملاحظه می‌شود این شاخص در کف کانال صعودی خود قرار دارد. تا زمانی که بیت‌کوین دامیننس خط روند صعودی خود را نشکسته است، بیت‌کوین به نسبت آلتکوینها گزینه بهتری برای سرمایه گذاری خواهد بود. اما با شکست خط روند به سمت پایین می‌توان جهت سرمایه‌گذاری را به سمت آلتکوینها معطوف کرد.

در بررسی نمودار شاخص تسلط بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته مشاهده می شود که این شاخص در تلاش برای عبور از سد 66 درصد است. درصورت عبور از سد این مقاومت انتظار افزایش شاخص تا سقف کانال صعودی کوتاه مدت را خواهیم داشت.

حمایت‌های پیش رو کف کانال صعودی کوتاه مدت و ناحیه 63 درصد می‌باشند.

تحلیل تکنیکال شاخص تسلط بیت کوین (21 اسفند ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
11 آذر 1399