تحلیل تکنیکال شاخص تسلط بیت کوین (30 شهریور ماه 1399)

تحلیل تکنیکال شاخص تسلط بیت کوین (30 شهریور ماه 1399)

عوامل بنیادی زیادی بر بازار ارزهای دیجیتال اثرگذار هستند. یکی از این عوامل، آثار اقتصادی ویروس کروناست که در جامعه جهانی تاثیر بسیار زیادی داشته است. ویروس کرونا می‌تواند در بلند مدت باعث رکود اقتصاد جهانی شود و یکی از راه حل های برون رفت از این معضل، ارزهای دیجیتال خواهند بود. اگرچه شاید به دلیل مخالفت های قانونگذاران این موضوع مستقیما تاثیر مثبتی بر روی بیت کوین و عمده آلتکوین‌ها نداشته باشد، اما قطعا بر اشاعه و ارتقاء فناوری بلاکچین بسیار اثرگذار خواهد بود. اما رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب پدر پولدار پدر فقیر، معتقد است کشف واکسن کرونا در کوتاه مدت ریزش بیت کوین را به دنبال خواهد داشت. طبق تجربه، کاهش هیجانی قیمت بیت‌کوین ریزش سنگین‌تر آلتکوین‌ها و در نهایت افزایش سهم بیت کوین از مارکت رمزارزها را به دنبال دارد.

همانطوری که در نمودار روزانه شاخص تسلط بیت کوین (BTC.D) مشاهده می‌کنید، این شاخص که در ماه ژوئن، روند صعودی میان مدت خود را از دست داد، در کوتاه مدت در کانالی نزولی قرار گرفته است. شاخص دو بار به محدوده 59 درصد واکنش نشان داده است و با توجه به واگرایی شکل گرفته میان RSI و شاخص، می‌توان انتظار حمایت آن در محدوده فعلی و افزایش آن تا 65 درصد را داشت. البته لازمه تایید این موضوع، تثبیت شاخص بالای محدوده 62 درصد خواهد بود. اگرچه تا زمانی که شاخص از این مقاومت عبور نکرده است، می‌توان انتظار ادامه ریزش آن در کانال نزولی را داشت.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال (Signal_Cryptocurrencyworld) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
7 بهمن 1399