تحلیل تکنیکال سولانا (SOL) | 8 فروردین 1400

تحلیل تکنیکال سولانا (SOL) | 8 فروردین 1400

سولانا بلاکچینی چند لایه برای ارائه قراردادهای هوشمند می­باشد. این بلاکچین به منظور بهبود قابلیت مقیاس پذیری خود، از سیستم اثبات تاریخچه (PoH) برای حفظ امنیت شبکه خود استفاده می­کند.

این پلتفرم بستری برای نرم افزارهای غیر متمرکز می­باشد، که با توجه به کارمزدهای پایین و مقیاس پذیری بالای خود به رقیبی جدی برای اتریوم در زمینه قراردادهای هوشمند تبدیل شده است. ارزداخلی این شبکه سل (SOL) نام دارد که برای پرداخت­های درون شبکه­ای و کارمزدهای داخلی استفاده می­شود.

تا کنون حدود 490 میلیون سل در شبکه ایجاد شده است که حدود 270 میلیون واحد آن در چرخه معاملات قرار دارد و با ارزشی در حدود 4.7 میلیارد دلار در رده 22ام بازار است.

نمودار قیمت سل در تایم روزانه در ادامه آورده شه است.

تحلیل تکنیکال سولانا
برای مشاهده نمودار باکیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم فریم روزانه سل در یک روند صعودی بلند مدت قرار دارد که می­توان حرکت آن را در یک کانال در نظر گرفت. قیمت پس از خروج از سقف کانال خود، در یک کانال موازی به عمق کانال سابق، ادامه مسیر داد و پس از ناکامی در رسیدن به میانه آن شروع به اصلاح نموده است.

خط %25 کانال توانست به عنوان حمایت عمل کرده و مانع از ریزش قیمت شود. در اندیکاتور مکدی هیستوگرام مکدی مثبت شده است که نشانه اتمام موج اصلاحی در روند صعودی می­باشد. همگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI را می­توان نشانه­ای به تمایل به حفظ روند صعودی بلند مدت دانست.

برای بررسی دقیق تر موج اصلاحی، آن را در تایم پایین دست نیز تحلیل می­کنیم.

نمودار قیمت سل در تایم فریم 4 ساعته آورده شده است.

تحلیل تکنیکال سولانا
برای مشاهده نمودار باکیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم فریم 4 ساعته می­توان موج اصلاحی را به شکل یک الگوی مثلث مشاهده نمود. قیمت با شکست سقف مثلث آن را تایید کرده است. هدف اول مثلث در محدوده 23 دلار، متناظر با خط میانی کانال است که می­توان آن را به عنوان هدف اولیه در نظر گرفت. با توجه به وضعیت نمودار در تایم بالادست، رسیدن به اهداف دومم و سوم مثلث در محدوده سقف کانال نیز دور از ذهن نخواهد بود.

بهترین حد ضرر را می­توان بازگشت قیمت به داخل الگوی مثلث در نظر گرفت که با توجه به تثبیت قیمت در بالای الگو دور از ذهن به نظر می­رسد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
25 فروردین 1400