تحلیل تکنیکال شرکت کاشی تکسرام (کترام) | 18 آبان ماه 1399

تحلیل تکنیکال شرکت کاشی تکسرام (کترام) | 18 آبان ماه 1399

شرکت کاشی تکسرام پذیرفته شده در بازار دوم بورس تهران در زیرگروه کاشی و سرامیک می باشد. با توجه به صدور سیگنال های مثبت از شاخص این صنعت که در مقاله ای جداگانه به آن اشاره شده است، به تحلیل این نماد می پردازیم.

این شرکت در سال مالی 1398 حدود 261 میلیارد ریال سود عملیاتی محقق کرده که نسبت به دوره مشابه سال قبل 318 درصد رشد داشته است. کاشی تکسرام در دوره 6 ماهه نخست امسال حدود 280 میلیارد ریال سود عملیاتی شناسایی کرده است که %147 بیشتر از دوره مشابه در سال 1398 است. بنابراین می توان انتظار گزارش سالانه سبز و پرسودی را برای سال مالی 1399 این شرکت پیش بینی کرد. کترام در مجمع سال گذشته خود برای اولین بار به سهامداران سود نقدی اختصاص داد و با توجه به سود سازی مضاعف شرکت در سال مالی جدید باید انتظار سود نقدی مناسبی را از مجمع بعدی شرکت داشت.

در تایم هفتگی می توان حرکت سهم را در یک چنگال اندروز فرض نمود که پس از برخورد با خط %100 اقدام به اصلاحی عمیق تا خط %50 نمود است و اکنون در حال نوسان در حول آن می باشد.

در صورت تثبیت قیمت بالای این خط می توان انتظار حرکت دوباره قیمت به سمت سقف چنگال را داشت و در غیر این صورت با تثبیت روند نزولی هدف قیمتی کف چنگال خواهد بود. در تایم روزانه برای بررسی دقیق تر رفتار سهم، آن را در یک کانال میان مدت در نظر می گیریم. قیمت سهم پس از برخورد با کف کانال در حال حرکت به سمت مقاومت %25 می باشد.

با نگاهی نزدیک تر می بینیم که خط %25 کانال و مقاومت 30000 ریال در یک محدوده تراکمی قرار دارند که می تواند حرکت سهم را کند کند. با توجه به صعودی بو دن RSI و مثبت شده MACD می توان انتظار داشت تا این محدوده تراکمی به راحتی شکسته شود.

در صورت عبور از این محدوده و تثبیت قیمت بالای 30000 ریال سیگنال صعود سهم در تایم روزانه و هفتگی صادر می شود. در غیر این صورت باید انتظار شکست کانال میان مدت رو به پایین و حرکت قیمت به سمت کف چنگال اندروز را داشت. خط حمایتی RSI به عنوان حد ضرر و اولین نشانه برای ریزش سهم می تواند در نظر گرفته شود.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
پذیره نویسی صندوق سهامی انار

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
18 آذر 1400