تحلیل تکنیکال کاردانو (ADA) | 21 دی 1399

تحلیل تکنیکال کاردانو (ADA) | 21 دی 1399

کاردانو به عنوان بزرگترین رقیب اتریوم شناخته می شود. این بلاکچین بر مبنای سیستم اثبات سهام، امنیت خود را تضمین می کند همان سیستمی که به تازگی در پروژه اتریوم 2 به صورت آزمایشی شروع به کار نموده است. کاردانو پلتفرمی برای اجرای قراردادهای هوشمند و نرم افزارهای غیرمتمرکز فراهم آورده است. ارز داخلی این شبکه ADA نام دارد که به نام کاردانو شناخته شده است. حداکثر 45 میلیارد واحد ADA می تواند وجود داشته باشد که در حال حاضر حدود 31 میلیارد واحد آن در دسترس است و با ارزشی در حدود 9.7 میلیارد دلار در رده هفتم بازار قرار دارد.

نمودار قیمت ADA در تایم هفتگی در ادامه آورده شده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم هفتگی مشاهده می شود کاردانو پس از کف سازی یک رند صعودی را شروع کرده که اکنون در موج اصلی از این روند صعودی می باشد و اکنون قیمت در محدوده مقاومت مهمی قرار دارد که به آن واکنش نشان داده و در صورت عبور از آن باید انتظار عبور از سقف تاریخی قیمت را نیز داشت.

واکنش قیمت به این محدوده مقاومتی را در تایم پایین دست بررسی می کنیم. نمودار قیمت ADA در تایم روزانه در ادامه آورده شده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

روند صعودی در تایم روزانه را می توان در قالب یک کانال صعودی در نظر گرفت. واکنش قیمت به خطوط داخلی کانال می تواند دلیلی بر اعتبار آن باشد. کاردانو پس از تایید الگوی پرچم و عبور از خط میانی کانال در محدوده مقاومت تاریخی 35 سنت به خط %75 کانال واکنش نشان داده و شروع به اصلاح نموده است. با توجه به وجود همگرایی در نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI انتظار داریم قیمت با حفظ روند صعودی خود از این محدوده تراکم مقاومتی عبور نماید.

برای بررسی دقیق تر این موضوع، تایم های پایین تر نمودار را نیز تحلیل می کنیم. به این منظور نمودار قیمت در تایم 4 ساعته در ادامه آورده شده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

فاز اصلاحی در تایم روزانه را می توان در قالب یک الگوی مثلث در تایم 4 ساعته در نظر گرفت. در صورت تایید الگو باید انتظار حرکت قیمت تا سقف کانال را داشت که می تواند در محدوده سقف تاریخی قیمت کاردانو باشد. تایید نهایی پس از شکست سقف مثلث خواهد بود. در این تایم فریم نیز هم گرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI نشانه ای از تمایل به حفظ روند صعودی خواهد بود. بنابراین احتمال تایید الگو بالا خواهد بود.

بهترین حد ضرر شکست کف مثلث و تایید الگو در خلاف جهت خواهد بود که در آن صورت باید انتظار اصلاح بیشتری را در قیمت داشت. در غیر این صورت روند صعودی بلند مدت کاردانو برقرار خواهد بود و باید انتظار شکست قله های قیمتی را از این ارز داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
24 فروردین 1400