دانلود اپلیکیشن

تحلیل تکنیکال شرکت کارتن سازی ایران (چکارن) | 27 آبان ماه 99

تحلیل تکنیکال شرکت کارتن سازی ایران (چکارن) | 27 آبان ماه 99

شرکت کارتن سازی ایران با نماد چکارن در بازار دوم بورس در حال معامله است. این کارخانه بزرگترین تولید کننده ورق کارتن و محصولات مشابه در کشور است که سهم قابل توجهی از بازار دارد. (تحلیل بنیادی صنعت کاغذ را اینجا بخوانید) بررسی گزارشات مالی 3 سال اخیر شرکت نشان می دهد که به دلیل بهای تمام شده بالا، شرکت در سال های 1396 و 1397 زیان گزارش کرده و سود عملیاتی شرکت منفی اعلام شده است، اما مقدار عددی آن با شیب مناسبی رو به کاهش بوده و در نهایت در سال مالی 1398 مثبت شده است.

میزان سود عملیاتی گزارش شده شرکت در 6 ماهه نخست امسال نسبت به دوره مشابه در سال گذشته %48 رشد داشته است که می تواند نوید بخش تداوم روند رو به رشد سود سازی شرکت و افزایش سود عملیاتی پایان سال نسبت به سال های قبل باشد. حرکت نمودار قیمت در تایم روزانه را می توان در یک کانال بلند مدت فرض نمود.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

شرکت در تاریخ  7 اردیبهشت افزایش سرمایه چشمگیر %1198 از محل اندوخته را ثبت کرد که پس از اعمال آن قیمت پس از برخورد به سقف کانال شروع به اصلاح نموده و تا خط میانی کانال افت کرده است. سهم پس از رشدی کوتاه به روند نزولی خود ادامه داده و پس از رسیدن به خط حمایتی تاریخی خود شروع به بازگشت نموده است. چکارن اکنون خط روند نزولی کوتاه مدت خود را شکسته و به محدوده مقاومتی مهمی در 3500 ریال رسیده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

تشکیل واگرایی مثبت در اندیکاتورهای MACD و RSI نشان دهنده تمایل به اتمام روند نزولی پیشین و رسیدن به سقف های قیمتی قبلی است. RSI خط مقاومتی مهمی را شکسته و اولین نشانه های صعود را صادر کرده است. در صورت تثبیت قیمت بالای مقاومت 3500 ریال و یا عبور RSI از محدوده 50 می توان انتظار داشت قیمت با حرکت به سمت قله های قبل تمایل به پر کردن گپ ناشی از افزایش سرمایه را داشته باشد.

خطوط واگرایی در اندیکاتورها را می توان به عنوان حد ضرر در نظر گرفت و در صورت از دست رفتن هر کدام می توان انتظار داشت قیمت با ادامه روند نزولی به حمایت های بعدی در 2000 ریال حرکت کند.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • تا چه مدت(حدودی) لازمه تا بالای (۱۲۰۰)تومن برسه

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
14 آذر 1399