تحلیل تکنیکال پتروشیمی نوری | 25 آذر 1399

تحلیل تکنیکال پتروشیمی نوری | 25 آذر 1399

پتروشیمی نوری در سال مالی 1398 حدود 28 هزار میلیارد ریال سود محقق کرده که نسبت به دوره مشابه قبل %95 رشد داشته است. این شرکت در گزارش 6 ماهه نخست امسال خود حدود 41 هزار میلیارد سود عملیاتی گزارش داده که نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد چشمگیر %191 را داشته است. بنابراین می توان روند رو به رشدی را در سود سازی شرکت مشاهده نمود که برای سهامداران آن بسیار جذاب خواهد بود همچنین نوری اخیرا افزایش سرمایه %200 را از محل اندوخته ثبت کرده که مورد تایید قرار گرفته است.

در ادامه نمودار قیمت سهم در تایم هفتگی آورده شده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم هفتگی نوری در یک روند صعودی قرار دارد که در طی موج اصلاحی خود پس از برخورد با خط روند صعودی نشانه های پایان فاز اصلاح را از خود بروز داده است و اکنون درگیر مقاومت تاریخی خود می باشد.

برای بررسی دقیق تر موج اصلاحی، نمودار را در تایم روزانه تحلیل می کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

روند صعودی در تایم هفتگی را می توان در قالب یک کانال صعودی در تایم روزانه در نظر گرفت. واکنش سهم به خطوط داخلی کانال را می توان به عنوان تاییدی بر اعتبار آن دانست. قیمت پس از برخورد با سقف کانال وارد فاز اصلاحی شده که موجب حرکت در قالب یک بازار رنج به سمت کف کانال شده است.

همان گونه که اشاره شد موج اصلاحی در تایم هفتگی را می توان در قالب یک بازار رنج در تایم روزانه مشاهده نمود که به شکل یک الگوی مثلث خود را نشان داده است. همگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI نشانه تمایل به حفظ روند صعودی بلند مدت است. بنابراین در صورت تثبیت قیمت در بالای مثلث می توان به تایید آن امیدوار بود.

نوری به دلیل اعمال افزایش سرمایه خود متوقف بوده و قیمت پس از بازگشایی مثلث را رو به بالا شکسته است. نفوذ اندیکاتور RSI به خط مقاومت خود نیز می تواند تاییدی بر تمایل به صعود سهم باشد. با توجه به هیجان خرید در زمان اعمال افزایش سرمایه باید انتظار افت جزئی سهم و پولبک به ضلع بالایی مثلث را داشت. اهداف بلند مدت سهم در صورت تایید نهایی الگو حرکت به سمت سقف کانال بلند مدت خواهد بود که با رعایت اصول مدیریت سرمایه، می تواند بسیار جذاب باشد. اندیکاتور RSI یک روند صعودی را آغاز کرده که در محدوده هیجان خرید قرار دارد و در صورت ورئد به این محدوده باید انتظار صعودی قدرتمند را در نمودار قیمت داشت.

در صورت بازگشت قیمت به داخل مثلث بهترین حد ضرر می تواند شکست خط حمایت در اندیکاتور RSI و یا تثبیت قیمت در پایین مثلث در نظر گرفته شود. در آن صورت باید انتظار از دست رفتن کف کانال و شکست روند صعودی بلند مدت سهم را داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • با سلام لطفا آخرین تحلیل صبا را ارایه نمایید. چندین بار درخواست داشتم. تشکر.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
14 مرداد 1400