تحلیل تکنیکال پالکودات (DOT) | 10 دی 1399

تحلیل تکنیکال پالکودات (DOT) | 10 دی 1399

پالکودات پلتفرمی است که ساختاری غیر متمرکز برای ارتباط زنجیره های مختلف در بلاکچین های متفاوت ایجاد می کند. توسعه دهندگان این شبکه از آن به عنوان نسل بعدی اینترنت نام می برند که در آن اطلاعات کاملا غیر متمرکز است و امنیت آن توسط کاربران کنترل می شود. برنامه هایی که در قالب این بلاکچین اجرا می شوند قادر خواهند بود با یکدیگر و با بلاکچین های خارجی مثل اتریوم نیز تبادل داده داشته باشند.

ارز داخلی این شبکه دات نام دارد که در حال حاضر حدود 905 میلیون واحد از آن در چرخه بازار موجود است که با ارزشی در حدود 4.38 میلیارد دلار در رده هفتم بازار قرار دارد. نمودار قیمت دات در تایم روزانه در ادامه آورده شده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

طبق گزارشات به دست آمده بر پایه تحلیل تکنیکال، در تایم روزانه دات به تازگی از یک ناحیه تراکمی خارج شده که می توان آن را به شکل یک الگوی مثلث مشاهده نمود. قیمت پس از خروج از الگوی مثلث سقف تاریخی خود را شکسته و اکنون کمی از شتاب حرکت خود کاسته است. به نظر می آید دات قصد پولبک به محدوده باند مقاومتی شکسته شده خود را داشته باشد. وجود هم گرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI نشانه تمایل به حفظ روند صعودی خواهد بود بنابراین انتظار داریم قیمت باند حمایتی خود را حفظ نماید.

هیستوگرام مکدی هنوز شروع به کاهش ارتفاع نکرده بنابراین برای بررسی دقیق تر احتمال اصلاح قیمت، نمودار را در تایم 4 ساعته نیز بررسی می کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم 4 ساعته نیز واکنش قیمت به محدوده مرز باند مقاومتی با تشکیل کندل های ساید کاملا مشهود است. با توجه به تشکیل کندل دوجی در انتهای محدوده باند مقاومتی، می توان انتظار داشت قیمت قصد بازگشت دوباره به این محدوده را نداشته باشد. در این تایم فریم نیز وجود همگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI نشانه تمایل به ادامه روند صعودی خواهد بود.

در تایم فریم 1 ساعته می توان زمان دقیق اتمام اصلاح را پیش بینی نمود.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم 1 ساعته می توان موج صعودی صعودی قیمت در تایم فریم های بالاتر را به شکل یک روند صعودی مشاهده نمود. قیمت پس از تشکیل یک واگرایی منفی در اندیکاتور RSI شروع به اصلاح نموده است. با توجه به عدم وجود واگرایی در اندیکاتور مکدی، انتظار داریم موج اصلاحی خط روند صعودی خود را حفظ کند. اتمام فاز اصلاحی و شروع موج اصلی از روند صعودی پس از شکست خط واگرایی در RSI تایید خواهد شد.

بهترین حد ضرر برای دات را می توان در تایم فریم 4 ساعته و اندیکاتور RSI دنبال نمود. در صورت شکست خط حمایت در RSI سیگنال خروج کوتاه مدت از ارز دات صادر خواهد شد در غیر این صورت تحلیل فوق برقرار خواهد بود و انتظار داریم قیمت روند صعودی خود را حفظ نماید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
26 فروردین 1400