تحلیل تکنیکال وی چین (VET) | 16 دی 1399

تحلیل تکنیکال وی چین (VET) | 16 دی 1399

ایده اولیه وی چین (VeChain) در سال 2015 مطرح شد و پلتفرم نهایی یک سال بعد در دسترس قرار گرفت. این بلاک چین از ایده استفاده از مدیریت غیر متمرکز و اینترنت اشیا برای ساخت پلتفرمی به منظور حل مشکلات در زنجیره تامین کالا، استفاده می کند. این بلاک چین برای تراکنش های داخلی خود از یک ارز دیجیتال به نام VET و یک توکن به نام VTHO استفاده می کند. که ما در اینجا به تحلیل ارز دیجیتال VET می پردازیم. امنیت وی چین بر اساس سیستم اثبات سهام، تامین می شود. در مجموع در حدود 86.7 میلیارد واحد از آن موجود است که در حال حاضر حدود 64.3 میلیارد واحد در چرخه بازار قرار داشته و با ارزشی در حدود 1.6 میلیارد دلار در رده 21 ام بازار قرار دارد.

نمودار قیمت VET در تایم هفتگی در ادامه آورده شده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

قیمت در تایم هفتگی در یک روند صعودی قرار دارد که اکنون به محدوده سقف تاریخی خود رسیده است. وجود همگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI نشانه تمایل به حفظ این روند در بلند مدت خواهد بود. بنابراین اولین هدف قیمت شکست قله قبلی می باشد. این هدف تا زمان حفظ خط حمایت در اندیکاتور RSI معتبر است.

برای بررسی دقیق تر نمودار را در تایم روزانه نیز تحلیل می کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
کسب اطلاعات بیشتر درباره صفر تا صد نحوه تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی از طریق ویدئو‌ها و مقالات آموزشی در سایت سینگال

روند صعودی شکل گرفته در تایم هفتگی را می توان در تایم روزانه در قالب یک کانال مشاهده نمود. سقف تاریخی قیمت در محدوده خط میانی کانال قرار دارد که نمودار قیمت به آن واکنش نشان داده است. در نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI همگرایی مشاهده می شود که این نشانه تمایل به حفظ روند صعودی خواهد بود. بنابراین می توان انتظار داشت قیمت VET از این محدوده مقاومتی عبور نماید.

بهترین نقطه ورود را می توان از تایم پایین دست دریافت نمود.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم 4 ساعته نمودار نیز می توان یک روند صعودی مشاهده نمود که قیمت پس از برخورد به مقاومت تاریخی خود در فاز اصلاح قرار گرفته. عدم وجود واگرایی در اندیکاتورهای مکدی و RSI نشان می دهد این روند صعودی تداوم خواهد داشت. سیگنال قعطی صعود وی چین را می توان پس از مثبت شدن هیستوگرام مکدی و یا تثبیت قیمت در بالای 0.027 دلار دریافت نمود.

بهترین حد ضرر را می توان حفظ خط روند صعودی در اندیکاتور RSI دانست که در صورت شکست آن دیگر نمی توان انتظار عبور از این ناحیه مقاومتی را برای وی چین داشت. در آن صورت باید انتظار بازگشت قیمت به کف کانال میان مدت خود را در تایم روزانه داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
30 فروردین 1400