تحلیل تکنیکال ومهان | شنبه پانزدهم آذرماه 1399

تحلیل تکنیکال ومهان | شنبه پانزدهم آذرماه 1399

گروه توسعه مالی مهر آیندگان در بازار دوم فرابورس و گروه “سرمایه گذاری ها” با نماد “ومهان” مورد معامله قرار می گیرد.

در جریان معاملات اولین روز هفته، بیش از 22 میلیون برگ سهم به ارزش 394 میلیارد ریال با قیمت پایانی 17567 ریال (3.29%+) داد و ستد شد و سهم با صف خرید در قیمت 17857 ریال به کار خود پایان داد.

این سهم پس از رشد حدود 400 درصدی، از قیمت 2750 تومان، با افزایش عرضه ها وارد روند اصلاحی شد و تا حوالی 1220 تومان، بیش از 55 درصد از سقف قیمتی خود در 20 مرداد ماه فاصله گرفت. با رسیدن به حمایت 1220 تومان، با افزایش تقاضا، تاکنون اندکی از افت خود را ریکاوری کرده است.

امروز نیز توانست آخرین معامله خود را روی مقاومت 1760 تومان به ثبت برساند که می تواند با تثبیت روی این سطح، تا محدوده 2000-2120 تومان صعود دیگری را تجربه کند. عبور از این مقاومت، راه سهم را برای رسیدن به سقف قبلی هموارتر خواهد کرد.

در صورت تثبیت قیمت روی مقاومت 1760 تومان، این سطح تبدیل به حمایت برای سهم خواهد شد. حمایت های بعدی آن را می توان 1565 تومان و سپس 1220 تومان در نظر گرفت. لازم به ذکر است موارد بالا همگی با استفاده از تکنیک‌های روز تحلیل تکنیکال ارزیابی و خدمت شما ارائه شده است.

از دید موجی، دو سناریو برای سهم نسبت به دیگر سناریو ها از اعتبار بیشتری برخودار است که به بررسی این دو سنارو می پردازیم:

سناریو اول بیان می کند که سهم درون یک 5 موجی اصلاحی در حال اصلاح است و اکنون درون موج d از آن است و می تواند با تکمیل موج d و e، اصلاح فعلی به اتمام رسد و وارد روند جدیدی از سهم شویم.

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

سناریو دوم بیان می کند که اصلاح سهم در قالب سه موج abc به اتمام رسیده است و سهم وارد روند اصلاحی بالارونده جدیدی شده است و اکنون در ابتدای موج 3 خود قرار گرفته است و می تواند با تقاضای خوبی به سمت سقف قبلی خود و حتی فراتر، رشد پیدا کند.

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مقاومت 2000-2120 تومان می تواند در تایید هر یک از این دو سناریو به ما کمک کند.

شما می توانید تحلیل های بیشتر و اخبار بازار سرمایه را در طول بازار و پس از آن، در کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
27 فروردین 1400