تحلیل تکنیکال شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت (وصنعت) | 11 آبان ماه 1399

تحلیل تکنیکال شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت (وصنعت) | 11 آبان ماه 1399

شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت در سال 1375 با مشارکت بانک صنعت و معدن تاسیس شد. عمده فعالیت های این شرکت شامل سرمایه گذاری در شرکت های نوپا و دانش بنیان است. و سابقه فعالیت زیادی در بورس و شرکت های خارج از بورس دارد.

طبق گزارش 12 ماهه شرکت حدود 12700 میلیارد ریال سود محقق کرده که نسبت به دوره مشابه سال قبل %220 رشد داشته است. همچنین در پایان این دوره سود خالص هر سهم 2119 ریال بوده که نسبت به دوره مشابه پارسال %140  رشد داشته است. از آنجایی که شرکت در طی چند سال اخیر حداقل %50 از سود خالص را به سهامداران اختصاص داده، می توان انتظار داشت تا امسال نیز سود نقدی مناسبی را به هر سهم تقسیم کند.

با نگاهی به نمودار قیمت وصنعت متوجه می شویم که سهم در یک کانال صعودی بلند مدت قرار دارد که باعث افزایش بیش از %2000 آن در طول 2 سال شده است. قیمت از اواسط تیر ماه در حال اصلاح است که اکنون در تایم هفتگی به محدوده %61.8 اصلاح فیبوناچی رسیده است که محدوده مناسبی برای اتمام اصلاح است.

سهم در گذشته به خطوط میانی کانال خود واکنش نشان داده که می تواند نشان از اعتبار این خطوط باشد. هم اکنون خط %25 کانال باعث بازگشت قیمت شده است که با توجه به تشکیل واگرایی مثبت در اندیکاتور MACD و RSI می تواند نشانه قدرتمندی از آغاز یک روند صعودی باشد.

در صورت شکست خط روند نزولی و تثبیت قیمت بالای 8000 ریال در طول چند روز آینده می توان خطوط میانی کانال را به عنوان مقاومت های پیش رو و اهداف سهم در نظر گرفت. در غیر این صورت باید انتظار افت قیمت تا کف کانال بلند مدت را داشت.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • حسین شریعتی

    ممنون از تحلیل جامع و کامل ک در اختیار کاربران قرار میدهید

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
14 مرداد 1400