تحلیل تکنیکال نئو (NEO) | 17 دی 1399

تحلیل تکنیکال نئو (NEO) | 17 دی 1399

نئو بلاکچینی است که خود را به عنوان زیربنایی برای نسل بعدی اینترنت معرفی می کند. این پروژه یک پلتفرم متن باز برای توسعه دهندگان محیط های تبادل مالی و شبکه های اقتصادی می باشد، که تحت زبان های برنامه نویسی متنوعی همچون C#، GO، فایتون، جاوا و جاوا اسکریپت کار می کند. توسعه دهندگان نئو ادعا دارند که زیرساخت های این شبکه به گونه ای برنامه ریزی شده که قابلیت مقیاس پذیری بالایی دارد و در صورت افزایش ترافیک تراکنش ها تعداد انجام تراکنش ها در دقیقه نیز به سرعت افزایش می یابد. این بلاک چین دو ارز داخلی دارد ارز NEO و GAZ. توسعه دهندگان می توانند از NEO برای سرمایه گزاری در بلاکچین استفاده کنند که با قفل کردن آن در شبکه حق رای به دست می آورند، و GAZ نیز به منظور پرداخت کارمزدها در شبکه استفاده می شود. ما در اینجا ارز دیجیتال NEO را تحلیل می کنیم که اکنون با ارزشی در حدود 1.2 میلیارد دلار در رده 31ام بازار قرار دارد..

نمودار قیمت نئو در تایم هفتگی آورده شده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

نئو پس از کف سازی در محدوده قیمت 505 دلار روند صعودی به خود گرفته و اکنون در محدوده باند مقاومتی خود درحال نوسان است. قیمت در تایم هفتگی، یک الگوی دوقلو کف را تایید کرده و اکنون در حال اتمام پولبک به خط گردن شکسته شده آن می باشد. هم گرایی در نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI را می توان به عنوان نشانه ای بر تمایل قیمت به حفظ روند صعودی و حرکت به سمت هدف الگوی دوقلو کف دانست. پولبک به خط گردن به صورت یک موج اصلاحی در تایم فریم هفتگی مشاهده می شود که می توان آن را در تایم روزانه تحلیل کرد.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
کسب اطلاعات بیشتر درباره صفر تا صد نحوه تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی از طریق ویدئو‌ها و مقالات آموزشی در سایت سینگال

موج اصلاحی در تایم هفتگی را می توان در تایم روزانه به شکل یک الگوی پرچم مشاهده نمود. واگرایی منفی شکل گرفته در اندیکاتور RSI شکسته شده و یک روند صعودی در این اندیکاتور شکل گرفته است. تایید نهایی الگو پس از شکست سقف پرچم و تثبیت قیمت در بالای آن خواهد بود. در انتهای الگو یک واگرایی مثبت بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI شکل گرفته است که می تواند نشانه ای از تمایل به تایید الگو باشد.

برای بررسی دقیق تر نمودار را در تایم 4 ساعته نیز تحلیل می کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

روندد نزولی کوتاه مدتی قیمت در تایم 4 ساعته شکسته شده است، و نئو توانسته خط روند نزولی را شکسته و در بالای آن تثبیت شود. شکست خط روند نزولی در محدوده مقاومت تاریخی نئو بوده است که باعث افزایش ناگهانی حجم معاملات نیز شده است.

بهترین حد ضرر را می توان در اندیکاتور RSI در تایم فریم 4 ساعته دریافت نمود. در صورت شکست خط حمایت در این اندیکاتور و یا بازگشت قیمت به زیر حمایت 16.8 دلار باید انتظار عدم تایید الگوی پرچم و شروع یک بازار رنج را داشت. 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
24 فروردین 1400