لیر ترکیه با افت 58 درصدی به 2400 تومان رسید

لیر ترکیه با افت 58 درصدی به 2400 تومان رسید

نرخ برابری دلار آمریکا مقابل لیر ترکیه به عدد تاریخی 13 رسید. در حال حاضر در بازار کشور هر لیر معادل 2300 الی 2400 تومان مبادله میشود و از کف قبلی خودش در حوالی 3000 تومان ریزش بیشتری نشان داده است. این بدین معنی است که افت ارزش لیر ترکیه همچنان ادامه دارد و رئیس جمهوری این کشور با فشار به بانک مرکزی و نرخ های دستوری نتوانسته است کاری از پیش ببرد.

نرخ ارزش لیر از ابتدای ماه سپتامبر 2021 یعنی از دوماه گذشته به میزان حدودا 58 درصد افت داشته است که به منزله بحران برای اقتصاد این کشور است و باعث نگرانی سرمایه گذران خارجی در این کشور شده است.

تحلیل تکنیکال لیر ترکیه

در نمودار داده های روزانه زیر میبینید که ارزش دلار آمریکا مقابل لیر ترکیه به مقدار 58 درصد رشد داشته است. از بعد تکنیکالی خروج قیمت از مثلث کنج افزایشی باعث شده قیمت بتواند تمامی اهداف خود را پشت سر بگذارد و در صدد دستیابی به هدف 16.5 لیری باشد. در صورت ریزش قیمت از سطوح کنونی نیز حمایت های مهم سر راه اعداد 12.00 و 9.70 لیر خواهند بود.

جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *