تحلیل تکنیکال لایت کوین (LTC) | 14 بهمن 1399

تحلیل تکنیکال لایت کوین (LTC) | 14 بهمن 1399

لایت کوین ارز دیجیتالی است که بر مبنای پروتوکل بلاک چین بیت کوین نوشته شده است. با چندین تفاوت جزئی که موجب ایجاد تغییراتی در ماهیت و نوع استفاده از آن است. در لایت کوین فاصله زمانی بین بلاک‌ها کمتر است، که این باعث انجام سریعتر تراکنش‌ها و با کارمزد کمتر می‌شود. از این رو ارز داخلی این شبکه که LTC نام دارد برای پرداخت‌های کوچک خیلی مناسب است. در مجموع 84 میلیون واحد LTC می‌تواند وجود داشته باشد که تا کنون %79 آن یعنی حدود 66 میلیون واحد آن استخراج شده است و در حال حاضر با ارزشی در حدود 9.5 میلیارد دلار در رده هشتم بازار قرار دارد.

نمودار قیمت لایت کوین در تایم روزانه در ادامه آورده شده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تحلیل‌های قبلی اعلام کردیم که لایت کوین از یک روند نزولی بلند مدت خارج شده است که اهداف جذابی را پیش روی نمودار قیمت گذاشته است. وجود همگرایی در نمودار قیمت و اندیکاتور مکدی نشان دهنده ادامه روند صعودی شکل گرفته، است و اهداف بلند مدتی قیمت همچنان پابرجا هستند. قیمت پس از یک موج اصلاحی در محدوده مقاومت تاریخی خود، آماده شروع موج صعودی بعدی خود و عبور از این ناحیه می‌باشد. برای بررسی دقیق زمان اتمام موج اصلاحی تایم‌های پایین دست را تحلیل می‌کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

موج اصلاحی در تایم روزانه را در تایم فریم 4 ساعته می‌توان به شکل یک بازار رنج و در قالب الگوی مثلث مشاهده نمود. قیمت با شکست سقف مثلث، الگو را تایید کرده است. در صورت تثبیت قیمت در بالای مثلث می‌توان به حرکت به سمت اهداف الگو امیدوار بود. شکست خط مقاومت در اندیکاتور RSI نیز نشانه ای از تمایل به شروع یک روند صعودی خواهد بود.

با توجه به حضور اندیکاتور RSI در زیر محدوده هیجان، می‌توان انتظار پولبک به ضلع فوقانی مثلث را داشت که در آن صورت بهترین حد ضرر را می‌توان بازگشت قیمت به داخل الگوی مثلث و شکست کف آن دانست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات وارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
26 مهر 1400