تحلیل تکنیکال لایت کوین (LTC) | شنبه 6 دی 1399

تحلیل تکنیکال لایت کوین (LTC) | شنبه 6 دی 1399

همان گونه که در تحلیل تکنیکال های قبل اشاره کردیم لایت کوین در تایم هفتگی به تازگی از یک الگوی مثلث خارج شده است که اهداف جذابی را دنبال می کند.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

قیمت در مسیر صعودی خود به مقاومت 140 دلار برخورد نموده است اما وجود همگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI نشانه تمایل به حفظ روند صعودی بلند مدت در تایم هفتگی می باشد.
لایت کوین در تایم روزانه نیز در یک روند صعودی قرار دارد که اکنون در حال تکمیل موج اصلی خود می باشد. این ارز در چند روز اخیر درگیر یک اصلاح در تایم های پایین دست بوده است که در تایم روزانه شتاب حرکت قیمت را کند نمود، اما باعث اتمام موج اصلی نشد. این امر را می توان در کاهش ارتفاع هیستوگرام مکدی و مثبت ماندن آن، مشاهده نمود.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم روزانه حرکت قیمت را در میان مدت می توان در قالب یک کانال فرضی مشاهده نمود. سقف کانال در محدوده 140 دلار می باشد که هدف اولیه قیمت است. وجود همگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتور مکدی نشانه ای از تمایل به حفظ روند صعودی در بلند مدت خواهد بود. بنابراین با توجه به اهدافی که در تایم هفتگی نمودار مشاهده می شود، انتظار داریم قیمت سقف کانال را رو به بالا بشکند. اما با توجه به تراکم دو مقاومت استاتیک و داینامیک در این محدوده باید انتظار داشت لایت کوین مدتی را در محدوده 140 دلار نوسان کند و پس از تشکیل یک الگوی ادامه دهنده به سمت اهداف خود حرکت نماید.

نمودار قیمت را در تایم فریم پایین دست یعنی تایم 4 ساعته نیز بررسی می کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

اصلاح مورد بحث را می توان در این تایم فریم به شکل یک الگوی مثلث مشاهده نمود که تایید شده است. با توجه به منفی شدن هیستوگرام مکدی انتظار داریم تا قیمت قصد پولبک به مقاومت شکسته شده در محدوده 120 دلار را داشته باشد که می تواند بهترین موقعیت برای ورود خریداران کوتاه مدتی باشد. احتمال وجود واگرایی منفی در اندیکاتور مکدی وجود دارد که در صورت وقوع، آن را می توان نشانه ای از تشکیل بازار رنج در محدوده مقاومت 140 دلار دانست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
25 مهر 1400