تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم به همراه نمودار (20 خرداد ماه 99)

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم به همراه نمودار (20 خرداد ماه 99)

سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال اتریوم در حال افزایش دارایی خود هستند. آمارها نشان می‌دهد که با نزدیک شدن به راه اندازی اتریوم 2.0 ، تعداد آدرسهایی که بیشتر از 32 اتر (ETH) دارند، در روندی افزایشی حدودا به 120 هزار آدرس رسیده است. حداقل تعداد مورد نیاز برای شرکت در سیستم سهامداری اتریوم 32 اتر است.

برای دومین بار در سال جاری، مجموع کارمزد روزانه تراکنش‌های شبکه اتریوم از شبکه بیت‌کوین پیشی گرفت. اگرچه این موضوع عمدتا به دلیل افزایش تعداد و هزینه تراکنش استیبل‌کوین‌هایی است که بر روی بستر ERC-20  فعالیت می‌کنند.

تحلیلگران نشریه بلومبرگ پیش‌بینی می‌کنند که تتر جایگاه دومی مارکت ارزهای دیجیتال را از اتریوم بگیرد. پیش از این نیز این ارز دیجیتال با افزایش استقبال در میان کاربران و بالا بردن دارایی خود، توانست گوی سبقت را از ریپل برباید.

فردی ناشناس پیامی در مدیوم منتشر کرد و در آن به راه حلی جدید برای نسخه 2.0 اتریوم پرداخت که هم سریع‌تر و هم آسان‌تر است.

استقبال از شبکه اتریوم توسط پروژه‌های بلاکچینی رشد 26.8 درصدی هش ریت شبکه این ارز دیجیتال را از ابتدای سال جاری میلادی به دنبال داشته است.

مطالعات آدام کوچران، از تحلیلگران بازار در مورد اتریوم نشان می‌دهد که:

  • ده هزار آدرس برتر اتریوم حدود 57.2 میلیون واحد ETH، هزار آدرس برتر حدود 42.5 میلیون واحد ارز دیجیتال اتریوم و 100 آدرس برتر نیز مدیریت 26.4 میلیون ETH در اختیار دارند.
  • 10 هزار آدرس برتر شبکه اتریوم 56.7 درصد مجموع ذخایر شبکه را در اختیار دارند و 10 هزار آدرس برتر بیت کوین نیز حدود 57.44 درصد ذخایر را تحت کنترل دارند.  این در حالیست که 16 آدرس برتر شبکه ریپل 55.2 درصد مجموع ذخایر شبکه را در اختیار دارند و 300 سرمایه گذار برتر لایت کوین نیز 54.3 درصد از ذخایر را تحت مدیریت دارند.
  • تاکنون گمان بر این بود که 110 میلیون توکن ETH موجود است اما تحقیقات نشان می‌دهد که 6.2 میلیون اتر تا کنون سوخته است و 3.8 میلیون دیگر نیز یا سوخته و یا برای همیشه از دست رفته است؛ در مجموع می‌توان گفت 9 درصد از مجموع ذخایر اتریوم از بین رفته و غیر قابل دسترسی است.
  • نهنگ‌های شبکه اتریوم 650 میلیون دلار اتریوم در 6 ماه اخیر خریداری کرده‌اند.
  • در ۱۰ هزار آدرس مورد بررسی مشخص شد که تعداد حساب‌های تازه ساخته شده که در حال خرید حجم بالایی اتریوم هستند، به شدت رو به افزایش است.
  • در میان آدرس‌های مورد بررسی، 347 آدرس اولیه وجود دارد که هرگز دارایی خود را جابجا نکرده‌اند.
  • طی ۹۰ روز گذشته نزدیک به ۱۶/۲ میلیون واحد رمزارز اتریوم به عنوان پول یا گس برای تبادلات رمزارزی مورد استفاده قرار گرفته است.
  • در طول 6 ماه گذشته، برای اولین بار در تاریخ ماینرها به جمع آوری و افزایش سطح دارایی‌های تحت مدیریت خود پرداختند. میزان اتر ذخیره شده توسط ماینرها در این مدت به 1.15 میلیون ETH معادل 230 میلیون دلار رسیده است.
تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم به همراه نمودار (20 خرداد ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

همانطور که در نمودار روزانه قیمت مشاهده می‌شود، اتریوم در محدوده مقاومتی 250 دلار، و خط روند نزولی بلند مدت خود قرار گرفته است. عبور از این مقاومت، تارگتهای 280 دلار و 340 دلار را فعال می‌سازد.

در صورت کاهش قیمت نیز انتظار حمایت خریداران در محدوده خط روند صعودی کوتاه مدت در گام اول و 210 دلار در گام بعدی را داریم.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال (Signal_Cryptocurrencyworld) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 تیر 1400