تحلیل تکنیکال نماد قرن به همراه نمودار (9 آذر ماه 1399)

تحلیل تکنیکال نماد قرن به همراه نمودار (9 آذر ماه 1399)

شرکت پدیده شیمی قرن در سال 1389 با هدف تولید محصولات شوینده و بهداشتی تأسیس گردید. این شرکت دارای دو کارخانه یکی در شهرک صنعتی اشتهارد و دیگری در زنجان است. قرن در سال 1398 از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد و در فهرست شرکت‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج گردید. این شرکت در سال مال 1389 مبلغ 2530 ریال سود محقق کرد که مبلغ 2300 آن را بین سهامداران خود تقسیم نمود. گزارشات مالی شرکت نشان می دهد که در این سال 2900 میلیارد ریال سود عملیاتی محقق شده که نسبت به سال قبل %75 رشد داشته است. همچنین گزارش 6 ماهه نخست امسال نشان دهنده افزایش 32 درصدی سود عملیاتی در مقایسه با دوره مشابه سال قبل می باشد. بنابراین با توجه به سابقه خوبی که قرن در اولین سال حضور خود در بورس با تقسیم %91 سود بین سهام داران رقم زده است، سهامداران باید انتظار سود نقدی مناسبی را برای سال مالی 1399 داشته باشند.

قرن پس از عرضه اولیه، صعودی شارپ را رقم زد و سپس وارد یک بازار رنج طولانی مدت شد، که نمودار آن در تایم هفتگی در زیر آورده شده است.

این اصلاح طولانی مدت خود را به شکل یک الگوی پرچم در این نمودار نشان می دهد که در صورت شکست سقف آن باید انتظار یک موج صعودی دیگر در مقیاس تایم فریم هفتگی را داشت. برای بررسی دقیق تر، نمودار را در تایم روزانه تحلیل می کنیم.

الگوی پرچم در تایم هفتگی را می توان به شکل یک کانال در تایم روزانه مشاهده نمود. قیمت در برخورد با کف کانال تشکیل یک الگوی مثلث داده است که با شکست ضلع بالایی آن می توان انتظار تایید مثلث را به صورت یک الگوی بازگشتی داشت. تشکیل واگرایی مثبت در اندیکاتورهای مکدی و RSI نیز می تواند نشانه ای از تمایل سهم به تشکیل یک روند صعودی باشد. در صورت تثبیت قیمت در بالای 57000 ریال، الگوی مثلث تایید خواهد شد. هدف اول آن در محدوده سقف کانال خواهد بود و رسیدن به هدف دوم مثلث باعث خروج قرن از کانال کوتاه مدت خود خواهد شد که در تایم بالادست به معنای تایید الگوی پرچم در تایم هفتگی می باشد.

حد ضرر را می توان خط واگرایی مثبت در RSI و یا شکست ضلع پایین مثلث و تثبیت قیمت در زیر 49000 ریال در نظر گرفت. در صورت تحقق آن باید انتظار خروج قرن از کانال کوتاه مدت خود و نزول قیمت تا محدوده 29000 ريال را داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
9 بهمن 1399