تحلیل تکنیکال فایل کوین (FIL) | 20 بهمن 1399

تحلیل تکنیکال فایل کوین (FIL) | 20 بهمن 1399

فایل کوین یک سیستم ذخیره سازی غیرمتمرکز است که  بر بستری از بلاکچین پیاده سازی شده و به گفته صاحبان آن، می‌خواهد مهمترین نیاز دیجیتالی امروز را رفع کند، یعنی یک فضای ذخیره سازی امن و در دسترس با هزینه ای پایین. این پروژه در هنگام معرفی، 205 میلیون دلار در عرضه اولیه سکه خود در سال 2017 سرمایه جذب کرد.

فایل کوین، بر خلاف سیستم‌های ذخیره سازی ابری متمرکز که همیشه در خطر هک شدن و از دست رفتن اطلاعات قرار دارند، امنیت داده‌های خود را بر اساس سیستم بلاکچین تامین می‌کند. در این شبکه کاربران می‌توانند با در اختیار گذاشتن بخشی از فضای ذخیره سازی خود با دیگران کسب درامد کنند.

تحلیل تکنیکال انواع ارزهای دیجیتال به صورت روزانه در سایت و اپلیکیشن سیگنال

این اطلاعات به صورت رمزنگاری شده در اختیار آنها قرار می‌گیرند و صاحب آن می‌تواند از امنیت آن‌ها اطمینان داشته باشد. ارز داخلی این شبکه فایل نام دارد که برای تراکنش‌های داخلی این شبکه استفاده می‌شود. در مجموع 2 میلیارد واحد فایل می‌تواند وجود داشته باشد که تاکنون حدود %2 آن یعنی حدود 49 میلیون واحد فایل استخراج شده و با ارزشی در حدود 1.25 میلیارد دلار در رده 44ام بازار قرار دارد.

نمودار قیمت فایل در تایم روزانه آورده شده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

فایل مدت ها در یک بازار رنج در محدوده بین 20 تا 24 دلار بوده است و در این بازه کف قیمتی مستحکمی ایجاد کرده است. خط روند نزولی در تایم روزانه شکسته شده است و قیمت با عبور از محدوده 24 دلار در حال خروج از این تاحیه تراکمی می‌باشد. وقوع واگرایی مثبت در نمودار قیمت و اندیکاتور مکدی و RSI نیز نشانه‌ای از تمایل به شروع یک روند صعودی خواهد بود. در صورت تثبیت قیمت در بالای این محدوده سیگنال صعودی تایید خواهد شد و در این صورت اولین مقاومت پیش رو محدوده 30 دلار خواهد بود.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم 4 ساعته نمودار می توان شکست خط روند نزولی بلند مدت و تشکیل روند صعودی را مشاهده نمود. فایل پس از شکست خط روند با یک موج پرقدرت به سمت سقف ناحیه رنج حرکت کرده و پس از نفوذ به آن شروع به اصلاح نموده است. با توجه به وجود همگرایی در نمودار قیمت و اندیکانور مکدی می‌توان انتظار داشت تا قیمت پس از پایان اصلاح از این ناحیه تراکمی خارج شود.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

موج اصلاحی در تایم 4 ساعته را می‌توان در تایم فریم 1 ساعته به شکل یک الگوی پرچم مشاهده نمود. قیمت با شکست سقف الگو آن را تایید کرده است. با توجه به مثبت شدن مکدی و هیستوگرام می‌توان به تایید الگو امیدوار بود. اندیکاتور RSI نیز خط مقاومت خود را رو به بالا شکسته است که تایید دیگری بر الگوی پرچم خواهد بود. با توجه به قرار گیری RSI در زیر محدوده هیجان خرید می‌توان انتظار یک پولبک به سقف پرچم را داشت.

بهترین حد ضرر را می‌توان در تایم فریم روزانه و خط حمایت در اندیکاتور RSI دریافت نمود. در صورت شکست این حمایت و یا تثبیت قیمت در زیر 24 دلار می‌توان انتظار بازگشت فایل به کف حمایتی 20 دلار را داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات وارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
6 مرداد 1400